Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Macbook naprawa po zalaniu

Serwis Macbook Warszawa – Phonetube.pl

tel: 787-208-601
mail: serwis@phonetube.pl
ul. Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Czy macbooki są wodoodporne?

zalany macbook air serwis naprawa po zalaniu

Nie. One nie są nawet wodoszczelne. Aktualnie wodoszczelne są Apple Watche i iPhony, ale MacBooki niestety nie. I nieważne, czy jest to Macbook Pro, Macbook Air, czy Macbook Retina. Nieistotne jest również to, czym zalaliśmy laptopa. Nawet mała ilość płynu może wyrządzić ogromne szkody w naszym sprzęcie. Każdy z nas lubi wypić kawę, lub herbatę, albo inny napój podczas używania komputera. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić go. Ale kiedy już tak się stanie, musimy wiedzieć, jak postępować z tym ultradelikatnym organizmem.

Naprawa zalanego macbooka Warszawa całodobowo

Zanim zrobisz cokolwiek ze sprzętem po zalaniu, pamiętaj aby nie podłączać go do prądu! Prąd i woda to zabójcza mieszanka dla elektroniki. Szkody w ten sposób wyrządzone mogą być nieodwracalne, ale nie muszą- specjalizujemy się w naprawach płyt głównych, więc niemalże każdy macbook po zalaniu jest do odratowania. Zalany macbook? Zobacz nasz poradnik.

Zadzwoń pod 787 208 601, lub wypełnij formularz kontaktowy tutaj.

Nie możesz wyjść z pracy? Umów się z nami po godzinach. Jesteśmy dostępni o niestandardowych porach.

zamoczony zalany macbook serwis naprawa

Odzyskanie danych z zalanego macbooka

macbook zalany herbatą

Pewnie się zastanawiasz, czy da się odzyskać dane z zalanego macbooka. Dane takie jak zdjęcia, notatki, filmy video, zapisane prace licencjackie, magisterskie, czy inne pliki, których bardzo potrzebujesz, znajdują się na dysku twardym komputera. W zależności od tego, który to model maka, mamy do czynienia z dwoma rodzajami dysków twardych- 2,5” oraz 1,8”. Oba służą jako nośniki danych i nie są wodoodporne. Zalanie ich nie jest jednak równoznaczne z utratą danych. Potrafimy odzyskiwać dane z nawet najbardziej uszkodzonych sprzętów. Współpracujemy w tym zakresie z biegłymi sądowymi, oraz mamy specjalistyczny sprzęt do tego typu zabiegów. Jeżeli szukasz fachowców w tej dziedzinie, zapraszamy do Phonetube.pl.

Naprawa macbooka wysyłkowo,

lub naprawa Apple door-to-door

W Twojej okolicy nie ma profesjonalnego serwisu macbooków, lub masz serwis, ale nie zajmujesz się macbookami?

Zostań jednym z naszych zadowolonych Klientów, którzy wysyłają nam sprzęty do naprawy.

Oferujemy także naprawy door-to-door dla firm. Wystarczy umówić się z nami na konkretny termin, a przyjedziemy odebrać Twój sprzęt do diagnozy naprawy.

wylana woda na macbooka pro retina

Jak zapobiegać zalaniu macbooka?

macbook pro retina zalany wodą
  1. Przykryj swój napój pokrywką, lub spróbuj pić z zakręcanej butelki. To zmniejszy ryzyko zalania sprzętu.
  2. Trzymaj swoje napoje z daleka od komputera. Jeśli szklanka będzie poza zasięgiem sprzętu, mniejsze szanse na jego uszkodzenie.
  3. Zabezpieczaj swojego macbooka przed zalaniem- możesz użyć na przykład nakładki na klawiaturę. To przez nią najczęściej dostaje się woda i dociera do płyty głównej, która jest tuż pod klawiaturą.

Co zrobić po zalaniu macbooka?

Najpierw odłącz wszystko, co jest do niego podłączone. Przede wszystkim kabel zasilający, potem myszkę, pen drive’y, cokolwiek, co da się odłączyć. W starszych modelach można wyjąć nawet baterię i to najlepsze, co można zrobić zaraz po zalaniu sprzętu. W macbook pro retina 15 i nowszych, nie da się odłączyć baterii samodzielnie, dlatego najlepiej jak najszybciej udać się do profesjonalnego serwisu Apple Phonetube.pl Warszawa i oddać go w ręce fachowców.

wyłączanie macbooka

Jeżeli po zalaniu Twój macbook nadal działa, a Ty odłączyłeś już zasilanie i wszelkie urządzenia peryferyjne, musisz jak najszybciej go wyłączyć na co najmniej 48 godzin, lub aż do momentu oddania go do serwisu. Jeżeli nie da się tego zrobić, możliwe, że klawiatura przestała już działać. Komputer może też chcieć się resetować. Im szybciej zareagujemy, tym większe szanse na uratowanie zarówno laptopa, jak i danych na nim zapisanych. Jeśli macbook sam się wyłączy, pod żadnym pozorem nie próbuj włączać komputera! To może spowodować jeszcze większe uszkodzenia. Jak pisaliśmy wcześniej, prąd i woda to dla elektroniki najgorsze połączenie.

Ile kosztuje naprawa macbooka po zalaniu?

Uszkodzenia spowodowane zamoczeniem macbooka są bardzo różne w zależności od wielu czynników. Ilości i rodzaju płynu, oraz tego, jak potraktowaliśmy komputer zaraz po zamoczeniu go. Elektrokorozja może wystąpić, ale nie musi. W wielu przypadkach wystarczy samo czyszczenie komputera po zalaniu. A jeśli wystąpi korozja, będzie ona zawsze w innym miejscu w poszczególnych modelach. Stąd nie wiadomo, ile będzie kosztowała konkretna naprawa, dopóki nie otworzymy komputera. Musimy zdjąć klapę, wyczyścić komputer i sprawdzić, co dokładnie i w którym miejscu się stało na płycie głównej i innych podzespołach. Wtedy będziemy mogli wycenić naprawę.