Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR
iOS 15.5 logo

Wraz z oficjalną premierą iOS 15.5 warto wspomnieć o tym jakie nowości niesie ze sobą nowa wersja tego systemu.
Zaraz po typowym dla tego systemu programie beta i pozytywnym odezwie użytkowników Apple udostępniło nową wersję dla wszystkich. Większe zmiany powinny nadejść wraz z iOS 16 tego lata, jednak do tej pory powinniśmy skupić się na tym co zaserwował nam producent z Cupertino.

Nowości czy odświeżenie znanych patentów?

Pomimo wielu doniesień o iOS 16 Apple wciąż dba o swoich klientów udoskonalając wersję 15tą. Jedną z największych zmian jest usprawnienie bezpieczeństwa dla większości świata. Niektóre z aplikacji dostały też długo wyczekiwane zmiany.
Jedną ze znaczących zmian jest aplikacja HomeKit. Apple wprowadziło w niej zmiany dla krytycznych powiadomień i ich przywilejów. Krytyczne powiadomienia odpowiadają za powiadomienia nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie „nie przeszkadzać”. Na szczęście w tym momencie jesteśmy w stanie to skonfigurować.
Portfel Apple również uzyskał zmiany. Obecnie jest w stanie pokazywać iTunes Pass jako stan konta Apple. Użytkownicy mogą zażądać lub wysyłać pieniądze `bezpośrednio z Apple Cash Card w Portfelu zamiast do Messages. Zmieniła się również nazwa aplikacji Apple Pay Messages na Apple Cash Messages. Jako dodatek – można w końcu dodać certyfikat szczepienia przeciw COVID.
Następne w kolejce są Podcasty. Spore zmiany dla osób publikujących swoje własne. W tym momencie upublicznione zostaną w każdym wybranym miejscu naraz zamiast robić to mozolnie dla każdego miejsca z osobna. Zmiany dotkną też użytkowników. Będzie można wybrać, ile ostatnich epizodów chcemy pobrać, aby uniknąć zapełniania miejsca telefonu. Aby tego dokonać wystarczy wybrać w opcjach, ile epizodów chcemy pobrać i ile ma usunąć po tym jak pobierzemy nowe.
Pomniejsze zmiany dotknęły również Dual Sense, która dotyczy dość niestandardowego problemu. Dotychczas iOS proponował wspomnienia niezależnie od tego skąd lub jakie byłyby zdjęcia. Obecnie na szczęście algorytm wykrywa dość wrażliwe ujęcia i nie będzie dochodziło do sytuacji, kiedy… Przypomni nam o rocznicy śmierci bliskiej nam osoby.

Aktualizacja w toku…

Już teraz zachęcamy do pobierania aktualizacji. W odróżnieniu od androida, te w iOS niczego nie psują Sami pobieramy na bieżąco i zachęcamy do tego wszystkich użytkowników. Najnowsze aktualizacje znajdziecie w aplikacji Ustawienia. W przypadku problemów z aktualizacją do najnowszego systemu, zapraszamy do skorzystania z pomocy naszego serwis iphone Warszawa.