Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR
usb c lighning

Obecny od wielu lat w urządzeniach iPhone port Lightning odpowiadający za ładowanie oraz połączenie z komputerem, jest jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Co prawda wiele osób narzeka na to, że Apple zmusza tym samym użytkowników do korzystania z ich własnego standardu, inni natomiast chwalą sobie to rozwiązanie. Jednak czy nadchodzi ogromna zmiana zarówno dla użytkowników iPhone jak i całej firmy z Cupertino?

Plotki o standaryzacji.

Jeden z naczelnych branżowych plotkarzy dotyczących firmy Apple Kuo Ming Chi donosi, że w najbliższych latach iPhone zostanie wyposażony w złącze USB-C. Skąd takie informacje? Otóż, Apple coraz częściej samo o tym wspomina oraz tak wynika z korespondencji pomiędzy pracownikami i co najważniejsze… Projektów nowych etui do następców modeli iPhone 14. Co prawda ta sama osoba wskazywała na to, że Apple rozważa również wprowadzenie takiej zmiany od nadchodzącego modelu – iPhone 14 – jednak zrezygnowano z tego rozwiązania na poczet znanego wszystkim Lightning.

USB-C a akcesoria Apple.

Co prawda plotka donosi głównie o wymianie złącz w telefonach producenta, jednak jak wskazują informacje, Apple chce również wprowadzić ten standard w swoich akcesoriach. Magic Mouse oraz AirPods mają być pierwszymi, które zostaną wyposażone w ustandaryzowany na całym świecie port. Nie jest wiadome, kiedy ma do tego dojść, jednak jak wskazują różne źródła, jest to kwestia paru najbliższych lat.

Apple, iphone i standardy.

Od wielu lat to właśnie Apple wyznacza standardy rynkowe swoimi urządzeniami. Pierwszy iPhone wprowadził rewolucję na całym rynku. Wszyscy doskonale wiedzą, że Apple nie jest co prawda pionierem w żadnej z dziedzin, jednak ma w naturze wykorzystywanie znanych już rozwiązań i doprowadzanie ich do perfekcji. Aktualnie nie wiadomo co skłania firmę z Cupertino do wprowadzenia USB-C, jednak wiele wskazuje na to, że wynika to z nieustających nacisków Unii Europejskiej oraz rynków azjatyckich. To właśnie one domagają się standaryzacji rozwiązań takich jak porty ładowania i podejście do klienta. Czy jest to zmiana na lepsze? Wiele wskazuje, że tak, jednak na pełne informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Na koniec standardowo zapraszamy do skorzystania z usług naszego Serwis iPhone Warszawa.
A w tym artykule, przeczytacie więcej o: standardach USB i rodzajach gniazd i wtyków.

Serwis iPhone Warszawa – PhoneTube.pl

tel.: 787 208 601
serwis@phonetube.pl
ul.Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa