Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Serwis macbook – PhoneTube.pl

tel.: 787 208 601
serwis@phonetube.pl
ul.Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Robienie screenshota na macbooku

Jak zrobić ss w macu? – są aż cztery sposoby na zrobienie screenshota print screen w macbooku Apple. Każda z nich, to połączenie kombinacji Shift + Command + numery od 3 do 6.

  1. Wciśnięcie jednocześnie Shift + Command + 3 zrobi nam screenshot całego ekranu w macbooku.
  2. Wciśnięcie jednocześnie Shift + Command + 4- kursor zmieni się wtedy z myszki, na krzyżyk i będzie można wybrać obszar, którego chcemy mieć zrzut ekranu. Domyślnie screenshoty w macbooku zapisują się na biurku(pulpicie). Tam też możemy podpisać nasz zrzut ekranu w macbook.
  3. Wciśnięcie jednocześnie Shift + Command + 5 otworzy menu zrzutu ekranu, w którym możemy edytować swoje ss, lub nagrywać wideo z ekranu macbooka.
  4. Wciśnięcie jednocześnie Shift + Command + 6 zrobi print screen macbook Touchbara, o ile Twój macbook pro go ma.
ss mac jak zrobic
Skróty klawiszowe macbookFunkcja
Shift + Command + 3Screenshot całego ekranu macbook
Shift + Command + 4SS fragmentu ekranu macbook
Shift + Command + 5Nagrywanie ekranu macbook
Shift + Command + 6Zrzut ekranu Touchbara macbook pro

Jak zrobić zrzut całego ekranu w maku

jak zrobic screenshota w mac

Screenshot całego ekranu w macbook robi się kombinacją klawiszy klawiatury: Shift + Command + 3. Po naciśnięciu ich jednocześnie, uzyskujemy zdjęcie całego ekranu macbook, który właśnie mamy przed sobą. Jest to przydatne, kiedy potrzebujemy ss w macbooku calości tego, co się wyświetla na matrycy naszego maka. Jeżeli używasz kilku monitorów, ta funkcja zrobi screeny we wszystkich nich jednocześnie.

Jak zrobić print screen w macbooku?

Po wykonaniu screenszota na macbooku, w prawym dolnym rogu ekranu pojawi nam się miniatura naszego ss w mac. Możemy na nią kliknąć w celu zmian, edycji zapisanego w ten sposób obrazu, lub też nie klikać, a screenshot zapisze się w domyślnej lokalizacji. Te same skróty klawiszowe działają również na komputerach iMac Apple. Zrobienie print screena w macbooku jest bardzo łatwe. W razie wątpliwości zapraszamy do naszego serwisu macbooków Warszawa.

ss macbook jak zrobic

Screenshot części ekranu w macbookach

zrzut ekranu macbook air m1

Ten zrzut ekranu w mac powstał przy pomocy kombinacji klawiszy Shift + Command + 4. Zaznaczyliśmy tylko pożądany fragment ekranu, który chcieliśmy przechwycić, wyodrębniając go z całości. Po wciśnięciu powyższej kombinacji klawiatury, zaznaczyliśmy początek i przeciągając dalej, koniec zrzutu ekranu. Jest to łatwiejsze przy użyciu myszki, ale robiąc to gładzikiem też wyszło bardzo ładnie- prawda? Kiedy zaznaczysz obszar w kwadracie, jakiej wielkości ma być ss w mac, kliknij spację, aby móc przesuwać zaznaczonym obszarem po całej matrycy macbook. Ponadto, używając klawisza shift, możemy zmieniać rozmiar okna screenshota.

Nagrywanie ekranu w macbooku

Jak nagrać ekran w macbooku? – Wystarczy użyć do tego kombinacji klawiszy Shift + Command + 5. Po ich jednoczesnym wciśnięciu pojawi się właściwie kilka opcji: zrobienie ss w mac zarówno całości ekranu, jak i jego fragmentu- to, co opisywaliśmy powyżej, jak również możliwość wyboru nagrania całości ekranu, jak i jego konkretnego fragmentu. Jest to bardzo przydatna funkcja na przykład wtedy, gdy chcemy komuś pokazać, jak pracujemy, lub co się dzieje z macbookiem. Aby zakończyć nagrywanie obrazu na macbook, trzeba powtórzyć powyższą kombinację i kliknąć ikonę zakończenia nagrywania.

Zrzut ekranu Touchbara w macbooku pro

W macbookach, które są wyposażone w Touchbary, jest możliwośc zrobienia screenshota touchbara. Jak zrobić print screena Touchbara w macbooku? – Do tego służy kombinacja jednocześnie wciśniętych klawiszy Shift + Command + 6.

screenshot touchbara macbook pro
zrzut ekranu touchbara w macbook pro

Przydatne linki:

Zapraszamy do naszego Serwis Macbook Warszawa Phonetube.pl

Więcej o macbookach na Apple.com.

Masz pytania? Zadzwoń 787-208-601