Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Naucz się w jaki sposób włączyć, wyłączyć i zresetować swojego iPhone.

Istnieją 3 główne sposoby na wyłączenie Twojego iPhone, który nie posiada przycisku Home (iPhone X oraz nowsze). Możesz wyłączyć urządzenie w ustawieniach, zrestartować iPhone lub użyć fizycznych przycisków na obudowie. Jeśli musisz wykonać restart spowolnionego lub zaciętego iPhone, ten artykuł pomoże Ci rozwiązać ten problem. Jeśli masz problem z iPhone, który zawiesił się na logo Apple najłatwiej jest wykonać miękki lub twardy restart. Poniżej znajdziesz sposoby na wyłączenie Twojego iPhone, jak wykonać twardy reset oraz jak zrestartować Twoje urządzenie.

Jak wyłączyć iPhone X oraz nowsze używając przycisków

Jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule możesz wyłączyć swojego iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 lub iPhone 13 używając aplikacji Ustawienia. Najszybszą metodą jest jednak użycie fizycznych przycisków na obudowie urządzenia.

 1. Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie suwak z boku oraz przycisk głośności (bez znaczenia czy w górę lub dół).
 2. Puść przyciski, kiedy zobaczysz ekran wyłączenia
 1. Przesuń palcem na ekranie w miejscu „wyłącz.”
 1. To wszystko! Nie musisz robić nic więcej. Pamiętaj jednak, aby nie trzymać za długo tych przycisków, jeśli to zrobisz przejdziesz do opcji Alarmowego SOS, czego oczywiście nie chcesz, jeśli tylko wyłączasz swojego iPhone.

Jak wykonać twardy restart iPhone X oraz nowszych używając przycisków.

Ta metoda na restart urządzenia jest bardzo podobna do poprzedniej, jednak zalecane jest, aby korzystać z niej tylko w momencie, kiedy Twój iPhone się zawiesił. Wymuszony restart nie jest optymalną opcją na ten problem, jednak wydaje się najlepszym sposobem. Metoda da odcina zasilanie baterii od płyty głównej, dzięki temu pozwala na szybkie i dość bezproblemowe zrestartowanie urządzenia. Jeśli masz problem ze spowolnieniami, zawieszonym ekranem lub innym zacięciami to najszybsze wyjście. Poniżej znajdziesz sposób na to jak wymusić restart iPhone X, iPhone 11, iPhone 12 i iPhone 13

 1. Naciśnij i puść przycisk zwiększenia głośności.
 2. Naciśnij i puść przycisk zmniejszenia głośności.
 3. Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny aż ekran się wyłączy i pojawi się logo Apple. Nie musisz przesuwać przycisku bocznego, aby skorzystać z tej metody.
 1. Jeśli włączy się Siri, musisz powtórzyć poprawnie wszystkie kroki.
 2. Po około 10 sekundach Twoje urządzenie powinno się wyłączyć i włączyć ponownie.

Jak wyłączyć iPhone X i nowsze bez używania przycisków.

Fizyczne przyciski to szybka i prosta metoda na wyłączenie iPhone, istnieje jednak dodatkowa możliwość wyłączenia urządzenia korzystając z aplikacji Ustawienia, jeśli masz problem z wyłączeniem korzystając z przycisków. Poniżej przedstawiamy ten sposób:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia
 1. Wybierz Ogólne
 1. Przejdź niżej i wybierz opcję „Wyłącz urządzenie”
 1. Przesuń palcem, aby wyłączyć

Jak włączyć iPhone X i nowsze?

Oczywiście w pewnym momencie będziesz chcieć włączyć swojego iPhone. Tak długo jak nie wykonasz wymuszonego restartu musisz ręcznie włączyć urządzenie. Pamiętaj, że aby włączyć swojego iPhone X i nowszego po twardym restarcie lub zwykłym wyłączeniu trzeba będzie podać swój kod pin zanim zadziała Face ID. Aby włączyć swojego iPhone musisz wykonać poniższe kroki:

 1. Przytrzymaj przycisk boczny aż pojawi się logo Apple.
 1. Po restarcie przesuń palcem w górę i podaj swój kod pin do urządzenia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwiązał wszystkie Twoje wątpliwości w temacie wyłączania, włączenia i zresetowania iPhone 11, iPhone 12, iPhone 13 oraz iPhone X.