Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz z ekosystemem Apple, czy zamierzasz odświeżyć swój sprzęt wymieniając go na nowy – wybór nowego Maca to świetne rozwiązanie, które jest w stanie poprawić Twoją wydajność w pracy. Jednak zanim się zdecydujesz, trzeba wybrać odpowiedni model. Jak połapać się w wielu różnych modelach I rodzajach urządzeń?
Jeśli masz zamiar wybrać Maca – MacBook może się okazać najlepszą opcją, jeśli zależy Ci na mobilności. Żeby nie było – iMac to świetne urządzenie, które swoją wydajnością jest w stanie zawstydzić wiele innych komputerów stacjonarnych. Jednak jest on jak nazwa wskazuje – stacjonarny. Więc ciężki, nieporęczny a już na pewno nie jest optymalny do pracy z kanapy.

Mobilna stacja robocza

To wręcz oczywiste – komputer w formie przenośnej niesie ze sobą ogromną przewagę – można go przenosić. MacBook Air i MacBook Pro mimo swoich możliwości są urządzeniami bardzo lekkimi i poręcznymi. W dobie pracy zdalnej prawie każdy pomyślał o tym, aby pracować z kanapy. Ba, spędzać wolny czas odwiedzając portale społecznościowe czy grając – to wszystko możemy robić dowolnego miejsca na ziemi. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby do tego celu wykorzystać iMaca, jednak sami musicie przyznać, ze byłoby to dość uciążliwe. MacBooki za to istnieją w kilku wariantach rozmiarowych. MacBook Air jako najlżejszy I jednocześnie najmniejszy computer Apple występuje z ekranem 13 cali. Nie jest to może najwięcej, jednak dzięki temu, jest on najlżejszym komputerem przenośnym tego producenta. MacBook Pro jest nieco grubszy, jednak nieznacznie. Występuje w rozmiarze 14 i 16 cali. Mimo większego rozmiaru, wciąż może się pochwalić lekkością I łatwością w obsłudze.

Wydajność na najwyższym poziomie.

Kiedy Apple zaprezentowało procesory Intela w swoich urządzeniach- to iMac oferował największą wydajność. MacBook ze względu na swoje oczywiste ograniczenia nie był w stanie dorównać swojemu większemu bratu pod tym względem. Brak miejsca na lepsze chłodzenie ograniczało wydajność procesorów do pewnego stopnia. Dopiero w momencie, kiedy na rynek weszły urządzenia z procesorami Apple – ograniczenie to zniknęło. Aktualnie dzięki zastosowaniu autorskiego procesora M1 wszystkie z urządzeń wykorzystujących ten CPU mają tą samą wydajność. Niezależnie od tego czy mowa o lekkim jak mała książka MacBook Air czy stacjonarnym iMacu. Wykorzystanie tego procesowa pozwoliło na obniżenie temperatur całego urządzenia oraz zdecydowanie zwiększyło wydajność.

Świetne wyświetlacze

Apple zawsze mogło się pochwalić wykorzystaniem jednych z najlepszych wyświetlaczy na rynku. Niezależnie czy mowa o iPhone czy MacBooku. Dopracowane materiały oraz zastosowanie matryc najwyższej jakości pozwoliło na nie tylko na idealne wręcz odwzorowanie barw, ale również ograniczyło męczenie się wzroku. Wielu z profesjonalnych fotografów czy grafików komputerowych wybiera właśnie dlatego urządzenia Apple.

Spokój z kablami

Jeden z największych problemów urządzeń przenośnych – bateria. Dzięki zastosowaniu najlepszej na rynku optymalizacji i wydajnej baterii, możesz cieszyć się niesamowitą wydajnością i czasem pracy na wewnętrznym zasilaniu. Aktualnie to właśnie Apple jest liderem rynku pod tym względem. Obecnie MacBook Air jest w stanie pracować na zasilaniu bateryjnym aż 15 godzin! MacBook Pro w zależności od wielkości ekranu może zaoferować 17 (14 cali) i 14 godzin (16 cali). Nie da się ukryć, że wyniki te robią wrażenie. Dzięki temu możesz Maca zabrać spokojnie na wycieczkę czy na uczelnię nie martwiąc się o to, czy bateria wytrzyma i czy musisz już szukać gniazdka.

Genialna Klawiatura

Pisanie jest ogromną częścią pracy czy relaksowania się przy komputerze. Posiadanie dobrej klawiatury może więc być jednym z najważniejszych aspektów tego czy korzystanie z komputera nie sprawia nam problemów bądź nie jest po prostu uciążliwe. MacBook dzięki zastosowaniu autorskich przełączników sprawia, że pisanie na nim jest wręcz wyjątkowo przyjemne. MagicKeyboard – tak się nazywa ta klawiatura – sprawia, że nawet ludzie korzystający z zewnętrznych klawiszy wracają do tego co oferuje Apple. Warto też pamiętać o trackpadzie czy jak kto woli – gładziku. Apple po tym jak zaprezentowało pierwszego Maca wyznaczyło tym samym nowe standardy również na tym polu. Jeśli nadal nie jesteście przekonani – sprawdźcie, zapewne zmienicie zdanie i wręcz zakochacie się w tym co oferuje Apple.

Urządzenie warte swojej ceny

Nie ma co ukrywać – MacBook nie należy do tanich sprzętów. Jednak jak przekonuje wiele osób – jest warty każdej wydanej złotówki. To nie tylko urządzenie, ale również podniesienie jakości życia. Wiem co sobie pomyślicie, jednak to właśnie takie małe rzeczy jak lepsza klawiatura czy mocniejsza bateria są rzeczami, które sprawiają, że życie w jakimś stopniu staje się lepsze a praca aż tak nas nie drażni.

Serwis MacbookPhoneTube.pl

tel: +48 787 208 601
serwis@phonetube.pl
ul.Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa