Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Spuchnięta bateria w telefonie – co robić?

serwis telefonówPhonetube.pl

tel: 787-208-601
mail: serwis@phonetube.pl
ul. Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

W dzisiejszych czasach telefony komórkowe i tablety są nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Służą nam jako narzędzie do komunikacji, rozrywki, pracy, oglądania telewizji i wielu innych czynności. Dlatego też, gdy w naszym telefonie spuchnie bateria jest to dla nas duży problem i stanowi nie tylko kłopot, ale także zagrożenie dla naszego codziennego funkcjonowania. Spuchnięta bateriajest jednym z najczęstszych problemów z którym spotykamy się w codziennej pracy w naszym serwisie telefonów.

Spuchnięta bateria – objawy

Spuchnięta bateria jest sygnałem, że coś jest nie tak z naszym telefonem. W takiej sytuacji nie wolno ignorować problemu, ponieważ może on stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa. Spuchnięta bateria może bowiem powodować uszkodzenia sprzętu, a nawet pożar. Dlatego też, jeśli nasz telefon ma spuchniętą baterię, nie wolno go używać, tym bardziej NIE WOLNO takiego telefonu włączać do ładowania i należy jak najszybciej skontaktować się z serwis telefonów.

Wsród podstawowych oznak puchnięcia baterii możemy wyróżnić:
– wybrzuszenie przez spuchniętą baterię plecków telefonu
– wypchnięcie ekranu telefonu mogące w skrajnych przypadkach doprowadzić do odklejenia ekranu a w następstwie tego, do uszkodzenia wyświetlacza.
– wyłączanie się telefonu pomimo tego że telefon pokazuje jeszcze % baterii
– słodkawy zapach wydobywający się z telefonu(należy zachować w takim przypadku szczególną ostrożność. Oznacza to, że z baterii wydobywa się już trujący gaz)

Serwis telefonów Warszawa

Nasz serwis telefonów Warszawa – Phonetube.pl jest miejscem, gdzie twój telefon zostanie poddany profesjonalnej ocenie stanu technicznego, wycenie i naprawie. Nasi doświadczeni serwisanci, posiadający wiedzę i doświadczenie, są w stanie określić przyczynę problemu i pomóc Ci rozwiązać ten problem. Jeśli chodzi o spuchniętą baterię, nie należy pod żadnym pozorem tego ignorować i kontynuować używania telefonu. W takim przypadku, serwis telefonów zapewni Ci niezbędną pomoc i fachowo rozwiąże problem.

Wymieniać spuchniętą baterię samemu?

Warto pamiętać, że niektóre modele telefonów są wyposażone w baterie, które nie są łatwo dostępne dla użytkownika. W takiej sytuacji, samodzielne próby naprawy baterii mogą być niebezpieczne i powodować dodatkowe uszkodzenia naszego telefonu. Dlatego też, niezależnie od tego, jakie modele telefonów posiadamy, warto skorzystać z pomocy serwisu, który posiada odpowiednie narzędzia i wiedzę, aby pomóc nam rozwiązać problem.

Serwis jest również miejscem, w którym na nową baterię w telefonie otrzymasz gwarancję. Dodatkowo wiele osób zapomina, że poza samą baterią w telefonie należy też wymienić uszczelkę pleców lub ekranu (w zależności od sposobu otwierania danego modelu). Dlatego też, decydując się na skorzystanie z pomocy serwisu, możesz mieć pewność, że twój telefon zostanie naprawiony w profesjonalny sposób i będzie działać prawidłowo.

Warto również pamiętać, że wymiana baterii w serwisie jest często tańsza niż kupowanie nowej baterii i samodzielna naprawa. Dodatkowym utrudnieniem dla osoby nie mającej z tym doświadczenia, jest niestety duża ilość podróbek oryginalnych baterii. Baterie podrabiane, potrafią spuchnąć nawet w kilka dni od momentu jak zaczniemy jej używać.
Nasz serwis posiada dostęp do tanich i wysokiej jakości baterii, zarówno oryginalnych jak i zamienników, dzięki czemu nasza naprawa będzie tańsza niż samodzielne zakupy.
Aby poznać szczegóły oferty dla twojego modelu telefonu, zadzwoń do PhoneTube.pl – naprawa telefonów i tabletów

spuchnięta bateria wypycha ekran iphona

Co się dzieje, gdy bateria spuchnie?

Akumulatory litowo-jonowe wykorzystują reakcję chemiczną do generowania energii. Wraz ze starzeniem się baterii ta reakcja chemiczna nie przebiega już idealnie, co może skutkować tworzeniem się gazu (tzw. odgazowaniem), co prowadzi do spuchnięcia baterii. Dodatkowo, jeśli wewnętrzne warstwy baterii nie zachowują odpowiedniej separacji (z powodu uszkodzenia lub wady), może dojść do odgazowania, pęcznienia, a nawet pożaru. Inne częste przyczyny odgazowywania to wady wprowadzone podczas procesu produkcyjnego, przeładowanie i nadmierna temperatura – wszystko to może prowadzić do niepożądanych reakcji chemicznych wewnątrz ogniwa baterii.

Spuchnięta bateria – co zrobić!

  1. Przestań korzystać z urządzenia.
  2. Jeśli to możliwe wyłącz urządzenie.
  3. Pod żadnym pozorem nie podłączaj telefonu do ładowania.
  4. Skontaktuj się z serwisem w celu wyceny usługi wymiany baterii w twoim telefonie.
  5. Przyjedź do Phonetube.pl na Krasiczyńską 5 w Warszawie lub skorzystaj z naszych usług wysyłkowo.

Podsumowując, jeśli nasz telefon ma spuchniętą baterię, nie wolno ignorować problemu. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z serwisem telefonów Warszawa, który pomoże nam rozwiązać problem w profesjonalny i bezpieczny sposób.
Nasz serwis telefonów jest również miejscem, w którym otrzymasz gwarancję na wykonaną naprawę i będzie taniej niż samodzielna naprawa. Pamiętajmy, że twoje bezpieczeństwo i wygodne korzystanie z telefonu są dla nas najważniejsze, dlatego warto skorzystać z pomocy fachowego serwisu.

Naprawa telefonów

W Phonetubie naprawiamy spuchnięte baterie (i nie tylko je 😉 ) we wszystkich markach telefonów, między innymi:
SamsungApple iPhoneMacbookHuaweiXiaomiRedmi, OnePlusGoogle, MotorolaPocoRealme, Htc, Sony, LG, Nokia, BlackBerry, Oppo, Xperia, Alcatel, Honor, Lenovo, Vivo, Asus, ZTE, myPhone, MaxCom, Doogee, Meizu, Ulefone, Cubot, CAT ,Hammer, Hitachi, Kiano, Krüger&Matz, Manta, Panasonic, Philips, Qualcomm, RoverPC, Sagem, Vertu.

apple samsung xiomi huawei logo