Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

PhoneTube.pl – Serwis Apple Macbook Warszawa

787-208-601 serwis@phonetube.pl
ul.Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Jaka jest cena wymiany matrycy w macbooku?

pęknięta matryca MacBook Pro serwis apple warszawa

Warto zadzwonić zapytać o wycenę naprawy ekranu w macbooku, ponieważ w naszym serwis Apple Warszawa dysponujemy oryginalnymi matrycami Apple, zawsze objętymi gwarancją. Sprowadzamy je z samego Apple, jak również demontujemy z nowych urządzeń. Robimy to sprawnie, bo wiemy jak ważne jest to, aby mieć swój komputer jak najszybciej z powrotem.

Zadzwoń, zapytaj o wycenę: 787-208-601, lub wypełnij nasz formularz kontaktowy, najlepiej podając od razu numer seryjny Macbooka, który jest na dolnej klapie komputera.

Ile trwa wymiana matrycy w macbooku?

Wymiana ekranu matrycy w macbooku to dla profesjonalnego, wprawionego serwisanta w dobrym serwisie Apple kwestia kilku godzin. Ekran w macbooku wymieniamy z zachowaniem należytej staranności i wedle sztuki. Wymiana ekranu w MacBook, to obok wymiany baterii w macbookach, nasze ulubione zajęcie, ponieważ przywracamy w ten sposób do życia te fantastyczne sprzęty.

czas wymiana matrycy MacBook ile trwa serwis apple warszawa

Możesz wybrać, jaką chcesz matrycę w swoim macbooku

zbita szyba MacBook Pro wymiana matrycy apple warszawa

W zależności od modelu macbooka, możemy zaproponować różne rodzaje matryc. Do starszych maków nie ma już w sprzedaży nowych, oryginalnych matryc. Proponujemy wtedy inne rozwiązania. Na przykład: Macbook Air 13 2014 rok. W sprzedaży nie ma nowych matryc, natomiast nasi sprawdzeni dostawcy mają w ofercie oryginalne matryce z demontażu nieużywanych nigdy macbooków, bądź też- jeżeli budżet jest mniejszy, dobieramy matrycę z demontażu oryginalną używaną. Są różne stany używanych matryc, co po akceptacji przez Klienta(przedstawiamy stan skrzydła matrycy używanej i wyceniamy) dobieramy zgodnie z oczekiwaniami. W sytuacji jak opisana powyżej, cena wymiany matrycy może wahać się np. od 400 do 900 zł. Nie montujemy zamienników.

Naprawa matrycy MacBook z gwarancją

Do macbooków z nowszych roczników, na przykład MacBook A1932, lub MacBook A2337 Air M1, bądź też MacBook Pro M1, znacznie łatwiej o nowe oryginalne sztuki i często mamy takie na stanie, ale nie każdemu zależy na zupełnie nowym skrzydle i wtedy również mamy w zanadrzu tańsze opcje. Każda wymiana matrycy w MacBooku jest objęta gwarancją i w zależności od wybranej opcji, jest to od 3 miesięcy, do roku gwarancji.

MacBook Pro uszkodzona matryca serwis apple warszawa phonetube

Pasy na matrycy w MacBook Air, MacBook Pro, MacBook Retina

uszkodzona taśma matrycy MacBook naprawa warszawa serwis

Zepsutą matrycę da się też naprawić. W modelach MacBooków po 2017 roku często uszkadzają się nie same ekrany, a taśmy matrycy. Dzieje się tak na przykład, kiedy pojawiły się pasy na matrycy MacBook. Modele te są tak skonstruowane, że drobinki kurzu i brudu wynikające z normalnego użytkowania dostają się w szczelinę między skrzydłem matrycy, a wnętrzem komputera. Te drobinki są niestety w stanie uszkodzić bardzo delikatną taśmę już i tak narażoną na ciągły ruch. Niewiele serwisów oferuje taką usługę. My nauczyliśmy się skutecznie naprawiać taśmy w matrycach do macbooków. Z powyższego wynika, że nie każde uszkodzenie można wycenić bez diagnozy. Warto przynieść zepsutego macbooka na bezpłatną diagnozę do Serwis Apple Phonetube.pl Warszawa, abyśmy sprawdzili dokładnie w czym jest problem i wycenili naprawę sprzętu. Na naprawę taśmy matrycy w MacBooku również dajemy pełną gwarancję, a czas wykonania takiej usługi to dzień-dwa. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji sprzętu. Warto się zaopatrzeć w sprężone powietrze w puszcze, aby co najmniej raz na tydzień przedmuchać szczelinę pomiędzy skrzydłem ekranu, a wnętrzem komputera.

Kiedy trzeba wymienić matrycę w macbooku?

Wymiana ekranu w macbook jest konieczna, jeśli nasz macbook upadł, lub został uderzony, albo kiedy zamykając klapę zostawiliśmy jakiś przedmiot pomiędzy klawiaturą, a matrycą macbooka. Objawy uszkodzenia matrycy mogą być różne. Widoczne od razu pęknięcia szyby, lub plamy na ekranie macbooka, bądź też pasy na matrycy laptopa, to najczęstsze objawy wskazujące na to, że czas na wymianę, lub naprawę matrycy.

macbook air macbook pro rodzaje matryc wymiana matrycy naprawa ekranu

Zbita szyba w macbooku, uszkodzona powłoka antyrefleksyjna

uszkodzona powłoka antyrefleksyjna MacBook serwis warszawa

Widocznemu gołym okiem pęknięciu szyby towarzyszy często plama, lub kolorowe pasy na ekranie. W zależności od rodzaju matrycy, takie same uszkodzenia mogą mieć inne skutki. W macbookach A1502 i innych pierwszych retinach, podczas zwyczajnego użytkowania może zdzierać się powłoka antyrefleksyjna. Wygląda to tak, jakby ekran łuszczył się i odchodziły płaty ochronne szyby. Na szczęście jest to do odratowania. Wykonujemy usługę czyszczenia matrycy z powłoki antyrefleksyjnej. Pasy na ekranie mogą być również objawem uszkodzonej taśmy ekranu, o czym pisaliśmy wcześniej.

Czy warto wymieniać matrycę w macbooku?

Przy tak szerokim wachlarzu możliwości cenowych wymian matrycy i całego skrzydła, jaką oferuje Phonetube.pl, zawsze warto zainwestować w sprzęt marki Apple. Nawet, jeżeli zamierzamy niedługo wymienić naszego leciwego macbooka na nowy, sprzęty te tak mocno trzymają cenę na rynku, że zdecydowanie warto je naprawiać, chociażby do dalszej odsprzedaży. Zadzwoń, zapytaj i oceń sam.

pęknięta matryca ekran w MacBooku serwis apple warszawa

Zbita dolna część ekranu matrycy w macbooku

uszkodzona dolna belka matrycy ekranu dolna część MacBook serwis apple warszawa

W przypadku, gdy matryca jest cała i ekran nie ucierpiał, ale w jakiś sposób udało Ci się uszkodzić dolną część ekranu macbooka- tzw. belkę– to też nie ma czym się martwić, naprawimy. Te belki są na szczęście wymienne i nie są to jakieś duże koszta naprawy, a warto to zrobić po to, aby ekran nie psuł się dalej. Odłamki stłuczonego szkła, albo plastiku mogą rzutować na uszkodzenie matrycy praktycznie od razu, bo przestrzeń pomiędzy matrycą, a touchpadem gdy komputer jest zamknięty jest wręcz znikoma. Ponadto, jak widać na zdjęciu, dziura może odsłaniać delikatne taśmy i narażać je na uszkodzenia.

USŁUGACENA WYMIANY MATRYCY MACBOOK
Wymiana matrycy Macbook Retina 12 A1534zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 Retina A1502zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 15 Retina A1398zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 Retina A1706 A1708zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 15 Retina A1707zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 2 porty Thunderbolt usb-c (2016)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 4 porty Thunderbolt usb-c (2016)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 15 2016zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 2 porty Thunderbolt usb-c (2017)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 4 porty Thunderbolt usb-c (2017)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 15 2017zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 4 porty Thunderbolt usb-c (2018)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 15 2018zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 2 porty Thunderbolt usb-c (2019)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 4 porty Thunderbolt usb-c (2019)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 16 2019zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 15 2019zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 2 porty Thunderbolt usb-c (2020)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 4 porty Thunderbolt usb-c (2020)zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Pro 13 M1zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 11 A1370, A1465zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 2010 A1369zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 2011- 2012zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 A1466, A1369 2013- 2017zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 2018zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 2019zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 2020zadzwoń, zapytaj o dostępność
Wymiana matrycy Macbook Air 13 M1 2020zadzwoń, zapytaj o dostępność
ceny zależą od aktualnej dostępności, stanu i wyboru/wymagań Klienta

Co to znaczy Retina?

macbook air wymiana matrycy ile kosztuje jaka cena wymiany matrycy warszawa

Retina to termin, którego używa marka Apple w odniesieniu do swoich ekranów. W dosłownym tego słowa znaczeniu, oznacza siatkówkę. Nazwa ta jest używana przez Apple dlatego, że firma ta szczyci się tym, iż poszczególne piksele na matrycy nie są dostrzegalne przez ludzkie oko. Skutkiem tego jest bardzo wysoka jakość wyświetlania. Ponadto taki ekran ma podwójnie wyższą jakość wyświetlania obrazu, niż inne ekrany stosowane przez Apple bez wspomnianej technologii. Retina zapewnia też szerokokątne wyświetlanie bez spadku jakości, a to dzięki technologii IPS (In Plane Switching).

Różnica pomiędzy ekranem Retina a Super Amoled

Mówiąc, że ekrany Retina nie mają sobie równych, nie pomylimy się. Ekrany super Amoled stosowane przez Samsunga owszem- mają duże zagęszczenie pikseli, a ich jasność jest regulowana programowo, jednak przegrywają z Apple w starciu jeśli porównać nasycenie kolorów, oraz ich jaskrawość.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi usługami dotyczącymi Macbooków:
Serwis komputerów Macbook
Wymiana baterii w Macbooku