Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

PhoneTube.pl – Serwis Apple Macbook Warszawa

tel: 787 208 601
serwis@phonetube.pl
ul.Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Kiedy trzeba wymienić baterię w macbooku?

wymiana baterii macbook warszawa

Według Apple, bateria w macbooku powinna poprawnie i wydajnie działać co najmniej do 1000 cykli ładowania. Jeśli Twój komputer działa dobrze i nie odczuwasz dyskomfortu w pracy z nim, nie musisz wymieniać baterii. Jeżeli jednak bateria w macbooku nie trzyma już tak dobrze, musisz podładowywać komputer zdecydowanie za często, bądź macbook nie włącza się, albo też bateria pokazuje „serwis”– to czas na wymianę akumulatora. Po osiągnięciu 1000 cykli ładowania, często można nadal korzystać z komputera, ale kondycja baterii będzie miała już około 70%. Zostało to jednak poprawione w nowszych modelach, więc należy obserwować jak zachowuje się sprzęt i czy nie trzeba ładować go dużo częściej niż zwykle. Więcej informacji znajdziesz na stronie Apple.

Jak sprawdzić, ile cykli ładowania ma bateria w macbook?

Musimy wiedzieć, w jakiej kondycji jest nasza bateria w macbooku. To bardzo ważne w przypadku, gdy akumulator trzyma już bardzo źle, ponieważ zużyta bateria może zacząć puchnąć, co jest bardzo niebezpieczne zarówno dla macbooka, jak i samego użytkownika, ale do tego wrócimy później. Poniżej instrukcja zdjęciowa, jak na macbooku sprawdzić ilość cykli baterii.

Najpierw klikamy w lewy górny róg ekranu, a dokładnie w jabłuszko. Następnie wybieramy opcję „Ten Mac”.

jak włączyć raport systemowy na macbooku
Przegląd parametrów macbooka, jak sprawdzić ilość cykli baterii

Po kliknięciu przycisku „Ten Mac”, pojawi nam się okno, w którym w zależności od modelu macbooka, zobaczymy podstawowe parametry sprzętu, takie jak numer seryjny komputera, ilość pamięci RAM, rodzaj procesora i wersja systemu. Pod tymi informacjami znajdziemy dwa przyciski: raport systemowy i uaktualnienia. Klikamy w przycisk raport systemowy.

Po kliknięciu przycisku, pojawi nam się raport systemowy. Po lewej stronie możemy przeglądać parametry komputera. W kategorii „sprzęt”, na ostatnim miejscu w kolumnie, mamy pozycję „zasilanie”. I to jest pozycja, która nas interesuje. Klikamy w nią.

Zdjęcie przedstawia informacje z raportu systemowego o stanie baterii w macbooku. Możemy tu zobaczyć, jaki jest stan naładowania baterii i to, czy aktualnie jest ona ładowana zasilaczem, jak również maksymalną pojemność baterii. Nas interesują informacje o stanie, gdzie możemy zobaczyć liczbę cykli baterii. Na załączonym obrazku mamy w miarę nowy sprzęt, w którym ilość cykli jest bardzo mała. W związku z tym bateria trzyma bardzo przyzwoicie i nie ma potrzeby jej wymiany. W sprzętach niekoniecznie starszych, bo nawet w nowych modelach możemy baterię szybko wyeksploatować, tych cykli będzie dużo więcej, a komputer będzie działał już bardzo krótko na akumulatorze, albo działa tylko podłączony do zasilania. Wtedy musimy zainteresować się wymianą baterii w macbooku, ponieważ podawanie prądu w puste obwody akumulatora może skończyć się jej spuchnięciem, co może doprowadzić do uszkodzenia komputera, jak również jest to niebezpieczne dla zdrowia, jeśli spuchnięta bateria pęknie i wydzieli się z niej trujący gaz, bądź zapłonie.

ilość cykli baterii w macbook, jak sprawdzić, raport systemowy

Bateria w macbooku nie trzyma- co robić?

wymiana baterii macbooka serwis apple warszawa

Najważniejsze to wybrać serwis, który zaopatruje się u sprawdzonych dostawców, jak Phonetube.pl serwis Apple Warszawa. Bateria to część, która po prostu musi być absolutnie najlepszej jakości. To od niej zależy komfort i bezpieczeństwo pracy na sprzęcie. Dotyczy to nie tylko komputerów, ale też innych sprzętów działających na akumulatorach. Fachowość i wprawa w pracy serwisu jest podstawą do tego, aby podczas wymiany Twój sprzęt był w najlepszych rękach profesjonalistów w tej dziedzinie. Jest to szczególnie ważne w przypadku sprzętu tak delikatnego i kosztownego, jak komputery Apple.

Ile kosztuje wymiana baterii w macbooku?

Cena wymiany baterii w macbooku zależy od modelu komputera. Najlepiej zadzwonić do nas pod numer 787 208 601 z przygotowanym dokładnym modelem komputera, lub też numerem seryjnym sprzętu. Jest to ważne, ponieważ nawet ten sam model maka może mieć kilka różnych modeli baterii ze względu na czas wydania. Modele macbooków są przecież wydawane w innych miesiącach danego roku, stąd pojawiają się różnice w podzespołach. Przykładowo model A1534, 12 calowy z 2015 roku, ma dwa różne warianty wbudowanej baterii: A1527 i A1705. Określenie modelowe akumulatorów w sprzętach Apple jest również inne, niż samych komputerów. na przykład Macbook z numerem modelu A1708, ma baterię z numerem A1713. Stąd też trudność w dokładnej i stałej wycenie wymiany baterii w poszczególnych macbookach. Dodatkowo sytuacja na rynku ulega ciągłym zmianom, więc każdą cenę potwierdzamy u naszego wieloletniego dostawcy podczas indywidualnej wyceny dla Klienta.

wnętrze macbooka

Jak wymienić baterię w macbooku?

Opisaliśmy wyżej, że jedynym słusznym rozwiązaniem jest oddanie komputera w ręce fachowców, którzy dysponują odpowiednim sprzętem, oraz zapleczem wiedzy w tej dziedzinie. W nieodpowiednich rękach istnieje ryzyko uszkodzenia układu zasilania na płycie głównej, jak również innych podzespołów.

Czy używanie macbooka stale podłączonego niszczy baterię?

Prawidłowe użytkowanie baterii powinno wyglądać tak, że nie rozładowujemy jej poniżej 20%, a już na pewno nie do zera. Ładowanie powinno oscylować pomiędzy 20, a 80%. Kiedy naładujemy komputer, należy odłączyć go od prądu, ponieważ jej „przeładowywanie” psuje akumulator i skraca jego żywotność.

Macbook nie włącza się, co robić?

naprawa Macbooka warszawa serwis apple dobry serwis

Jeżeli MacBook nagle przestał się włączać, może to być wina uszkodzonej baterii. Nie od dziś wiadomo, że bateria to część zużywalna i wymienna, dlatego warto obserwować jej działanie. Kiedy szybko schodzi bateria w MacBook, może to oznaczać, że podłączając go do prądu ładujemy puste ogniwa, co może spowodować nawet spuchnięcie baterii. Kiedy zauważymy w naszym komputerze na klawiaturze, lub na tylnej klapie wybrzuszenie, należy jak najszybciej zareagować, ponieważ spuchnięta bateria może być niebezpieczna zarówno dla komputera, jak i dla samego użytkownika.

Spuchnięta bateria w macbooku

Dlaczego spuchniętą baterię w macbooku należy wymienić jak najszybciej? Otóż podając jej prąd zasilaczem, wysyłamy go w puste ogniwa, co może spowodować jej spuchnięcie i wybuch. Bateria jest wypełniona gazem, który jest szkodliwy dla człowieka. W najlepszym razie, może to po prostu podważyć lub zniszczyć gładzik. W skrajnych przypadkach sprzęt może się nawet zapalić żywym ogniem.

spuchnięta bateria MacBook serwis naprawa warszawa

Uszkodzony kabel od zasilacza- czy ładować komputer?

naprawa kabla ładowania macbook uszkodzony kabel

Absolutnie nie powinno się ładować sprzętu zasilaczem, w którym jest uszkodzony kabel. Może to skutkować uszkodzeniem portu magsafe, lub w modelach po 2020 roku- USB-C. Zniszczony kabel magsafe można wymienić– nie trzeba kupować nowego zasilacza. Rekomendujemy wręcz wymianę kabla, niż kupowanie zamienników zasilaczy, ponieważ zamienniki często wyrządzają jeszcze więcej szkody, niż zepsuty oryginał. Uszkodzony kabel zasilacza do macbook naprawicie w serwisie Phonetube.pl.

Wyłączać Macbooka, czy usypiać?

Jest czas na wszystko, więc czasami powinniśmy wyłączyć komputer, jeżeli nie planujemy używać go przez dłuższy czas. Na przykład, jeżeli planujemy urlop, a nie bierzemy ze sobą sprzętu, będzie dla niego lepiej, jeśli wyłączymy go, zamiast usypiać.

Rodzaje baterii w macbookach

Baterie w macbook Air, macbook Pro, macbook Retina, to tak jak w przypadku iPadów, Apple Watch i iPhonów akumulatory Litowo- jonowe, Lithium-Ion. W porównaniu z poprzednią generacją baterii, litowo- jonowe ładują się szybciej i rozładowują wolniej, jak również trzymają dłużej. Więcej na ten temat znajdziecie na Apple.com. Akumulatory te są również dużo bardziej wydajne, pomimo mniejszych rozmiarów. Aktualnie jest to najlepsze możliwe rozwiązanie techniczne dla bateria Macbook Air, Macbook Pro, Macbook Retina.

Czy warto wmieniać baterię w Macbook Air, Macbook Pro, Macbook Retina?

preferencje systemowe ustawienia bateria

Powszechnie wiadomo, że sprzęty Apple bardzo mocno trzymają swoją wartość, dlatego zawsze warto rozważyć wymianę baterii w macbook pro, retina, czy Air. Poza tym wymiana baterii na nową w macbooku niesamowicie zwiększa wydajność i komfort naszej pracy. Komu chciałoby się co chwilę podładowywać komputer, albo po co mamy przecież mobilny komputer, żeby ciągle był na kablu.

Jak pisaliśmy wcześniej, bateria to część, która się zużywa. Mamy też oczywiście wpływa na to, w jaki sposób jej używamy. W ustawieniach Macbooka na przykład, można wybrać harmonogram pracy na zasilaniu z baterii. Możemy ustawić i zaplanować to, w jaki sposób komputer korzysta ze swoich zasobów w trakcie działania na baterii i to, jak na zasilaniu z gniazdka. Warto nad tym posiedzieć chwilę po zakupie komputera, bo może to nam wydłużyć działanie pracy baterii w macbooku.

ustawienia baterii harmonogram pracy na baterii

Jak sprawdzić model baterii w moim macbooku?

Przede wszystkim trzeba znać model komputera. Numer modelu znajdziemy na dolnej klapie komputera, zaraz przed EMC i numerem seryjnym.

Modele macbook Retina, Air i Pro:

Macbook A1322, Macbook A1331, Macbook A1382, Macbook A1321, Macbook A1185, Macbook A1281, Macbook A1280, Macbook A1175, Macbook A1189, Macbook A1309, Macbook A1383, Macbook A1405, Macbook A1406, Macbook A1375, Macbook A1377, Macbook A1495, Macbook A1496, Macbook A1417, Macbook A1437, Macbook A1494, Macbook A1493, Macbook A1582, Macbook A1618, Macbook A1527, Macbook A1705, Macbook A1713, Macbook A1820, Macbook A1819, Macbook A1964, Macbook A1953, Macbook A1965, Macbook A2337, Macbook A2179, Macbook A2338, Macbook A2339, Macbook A1932 i inne.

Wymiana baterii macbook Air Retina Pro Warszawa

Zapraszamy do naszego serwis macbook Warszawa po rzetelną wycenę i najlepsze baterie do macbooków dostępne na rynku- Phonetube.pl, lub zadzwoń i zapytaj pod numerem: 787 208 601.