Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Naprawa zalanego telefonu

Serwis Telefonów – Phonetube.pl

tel.: 787 208 601
serwis@phonetube.pl
ul.Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

naprawa telefonu po zalaniu

Phonetube.pl – to profesjonalny serwis zajmujący się naprawą telefonów już od parunastu lat, telefony po zalaniu, naprawiamy od samego początku naszych doświadczeń z serwisowaniem. Nie warto ryzykować dodatkowych zniszczeń, zdaj się na fachowców. My naprawimy twój telefon szybko sprawnie i za rozsądne pieniądze.

Naprawa telefonu po zalaniu

Sezon wakacyjny już wkrótce (przynajmniej w momencie pisania tego artykułu). A to oznacza, że już niedługo w naszym Serwisie telefonów Warszawa często będziemy odbierać telefony pod numerem: +48 787 208 601, z pytaniem: „telefon wpadł mi do wody, co robić?” W dzisiejeszych czasach większość producentów zapewnia iż ich telefony spełniają normę IP67 lub IP68, ale mimo tego wielokrotnie już naprawialiśmy telefony i z taką normą.

Zalanie może spowodować poważne uszkodzenia w przypadku elektroniki, czy to telefonu, tabletu czy laptopa, wilgoć i kurz to dwaj wielcy wrogowie dla współczesnych gadżetów.
Z powodu deszczu lub nagłych wypadków gdy telefon dostanie się do wanny, toalety lub basenu. Nie ma się czym martwić, po prostu wyciągnij telefon z wody i nie włączaj go. Gdy to zrobisz, po prostu zadzwoń do naszego zespołu technicznego.

Normy wodoszczelności smartphonów

 • IP67 – ochrona przed zanurzeniem w wodzie – maks. 30 min na głębokości do 1 metra
 • IP68 – ochrona przed długotrwałym zanurzeniem w wodzie – konkretne wartości powinny zostać podane przez producenta. (w przypadku większości producentów są to wartości: 60 minut na głębokości 2 metrów)

Pomimo dobrze brzmiących zapewnień producentów, takich jak Samsung, Apple, Huawei, Oppo, Xioami, Google, Realme, wodoszczeność telefonów opiera się na gumowych uszczelkach. Te uszczelki pod wpływem temperatury potrafią najzwyczajniej w świecie parcieć. Telefony grzeją się, czy to w czasie ładowania czy w czasie intensywnego użytkowania.


Telefon został zalany, wpadł do wody – co robić?

 1. Co chyba oczywiste, telefon należy jak najszybciej wyjąć z cieczy w którą wpadł.
 2. To, że w po wyjęciu z cieczy telefon działa jak należy, niestety NIE OZNACZA, że nie należy go przynieść do serwisu. I nie jest to nasze widzimi się bo jesteśmy serwisem i chcemy naprawiać. To efekt lat doświadczeń.
 3. Jeśli istnieje taka możliwość, należy z telefonu wyjąć lub odpiąć jak najszybciej baterię.
 4. Zalanego telefonu nie należy włączać do prądu, żeby sprawdzić czy działa a może tylko: „od wody bateria sama się rozładowała”.
 5. Wkładanie telefonu do ryżu, to zabobon. Ryż owszem ma właściwości hydrofobowe, ale tylko w bliskim kontakcie z wodą, a nie przez plastikową obudowę czy wyświetlacz.
 6. Nie należy takiego telefonu suszyć suszarką do włosów. Strumień powietrza tylko rozprowadzi wodę po wnętrzu telefonu.
 7. Co chyba jednoznaczne z punktem 5, telefonem nie potrząsamy, aby woda sama wypłynęła.
 8. Telefon należy trzymać ekranem do góry. Żyjemy w takich czasach, że wyświetlacze telefonów są jego najdroższymi elementami. Taniej wyjdzie wymienić nawet całą płytę główną niż wyświetlacz telefonu, więc aby woda nie kapała i nie splywała na wyświetlacz, trzymamy telefon ekranem do góry.
 9. Dzwonimy do sprawdzonego i zaufajnego całodobowego serwisu telefonów – w naszym przypadku będzie to Phonetube.pl na numer telefonu: 787 208 601

Ile kosztuje naprawa zalanego telefonu?

W naszym serwisie telefonów – Phonetube.pl koszt naprawy zalanego telefonu to 190 złotych.

Co otrzymacie państwo za te pieniądze?:

W tej cenie, nasz serwisant rozbierze Państwa telefon na części pierwsze, osuszy każdy z elementów, następnie usunie wszelkie ogniska korozji na płycie głównej. W nastepnym kroku płyta główna trafi do specjalistycznej myjki ultradźwiękowej, gdzie zostanie potraktowana specjalnymi specyfikami które pozwolą usunąć korozję nie widoczną gołym okiem, której najbardziej doświadczony serwisant nie miałby jak dostrzec. Następnie płyta zostanie wysuszaona i zabezpieczona przed powstawaniem następnych oznak korozji. Większość telefonów po takim procesie odzyskuje pełnię sił i działa dokładnie tak jak przed zalaniem. Czasem zdarzy się tak, że pomimo naszych starań uszkodzeniu uległ jakiś inny element telefonu. Wtedy możecie Państwo liczyć na nasz telefon i usalenie kosztów wymiany niezbędnych elementów bez zawyżania kosztów naprawy telefonu.

Ile trwa naprawa telefonu po zalaniu?

Naprawa zalanego telefonu to jedna z najtrudniejszych napraw jakich można dokonywać w smartphoneach i trzeba mieć tego świadomość. Naprawa telefonu po zalaniu zajmuje średnio między 1 a 3 dni, co nie oznacza iż w krytycznych przypadkach może trwać i około 2 tygodni. Wszystko zależy od stopnia zalania i cieczy z którą telefon miał kontakt. Co innego telefon zalany czystą słodką wodą, co innego telefon zalany Coca Colą lub innym słodkim sokiem, a jeszcze inny przypadek to telefon zalany słoną morską lub oceaniczną wodą.

naprawa zalanego telefonu

Telefony których marek można naprawić po zalaniu?

W Phonetube.pl jako serwis telefonów Warszawa, naprawiamy telefony komórkowe gsm, tablety, ipady, phablety i laptopy wszystkich dostępnych na rynku marek między innymi:
Samsung, Apple iPhone, Macbook, Huawei, Xiaomi, Redmi, Htc, Sony, Google Pixel, LG, Motorola, Nokia, BlackBerry, Oppo, Poco, Realme, Xperia, Alcatel, Honor, OnePlus, Lenovo, Vivo, Asus, ZTE, myPhone, MaxCom, Doogee, Meizu, Ulefone, Cubot, CAT ,Hammer, Hitachi, Kiano, Krüger&Matz, Manta, Panasonic, Philips, Qualcomm, RoverPC, Sagem, Vertu.

Zalany telefon czy warto naprawiać?

Koszt naprawy zalanego telefonu w naszym serwisie to 190 złotych, jeśli telefon jest wart więcej, to odpowiedź jest tylko jedna. Tak, warto naprawić taki telefon. Z prostej przyczyny, jeśli go Państwo nie naprawicie, pewnie już do końca pozostanie w odmentach szuflady biurka.

Telefon po zalaniu – jak samemu naprawić?

No niestety, to już nie czasy starej poczciwej Nokii 5110 gdzie wystarczył suchy ręcznik i kaloryfer, w dzisiejszych czasach telefon składa się z dużo większej ilość układów elektronicznych i stanowczo nie zaleca się naprawy w domu i chaupniczymi metodami. Wydatek na naprawę w profesjonalnym serwisie zwróci się bardzo szybko. A zaoszczedzony czas i nerwy tylko dobrze Państwu zrobią.

Naprawa telefonu po zalaniu Warszawa

W przypadku zalania telefonu zadzwoń do Phonetube.pl na numer: +48 787 208 601.
Uzyskasz fachową pomoc, co robić przed przybyciem do serwisu i poznasz cenę naprawy twojego smartphona.Polecamy zapoznać się z usługami naszego serwisu dotyczącymi naprawy konkretnych marek telefonów komórkowych GSM:
Apple iPhone, Samsung, Huawei, Xiaomi, Realme, Google.