Wymiana ekranu iPhone serwis Apple

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w iPhonie?

wymiana szybki ekranu serwis apple warszawa

Cena wymiany ekranu w iPhone zależy od tego, jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje. Porządny serwis powinien być zaopatrzony w wysokiej jakości podzespoły od sprawdzonych dostawców. Nasz serwis iPhone Warszawa Phonetube.pl montuje ekrany najwyższej jakości zarówno w przypadku zamienników, jak i oryginalnych części do sprzętu marki Apple. Aby poznać cenę wymiany wyświetlacza w twoim telefonie, zadzwoń do nas numer 787-208-601.

Czy wybrać oryginalny wyświetlacz do iPhone, czy zamiennik?

iphone 13 pro

Jeżeli mamy ograniczony budżet, a chcemy żeby telefon nam dalej dobrze służył, możemy wybrać część zamienną. Należy jednak pamiętać o tym, że jest wiele rodzajów zamienników. Musimy wiedzieć, czy wymieniając wyświetlacz na zamiennik np. w iPhone X, zostanie zamontowana nam najtańsza możliwa opcja, w której pojawiają się wypalenia i poświaty, czy porządny zamiennik, niewiele odbiegający jakością od oryginału. W naszym serwisie iPhonów Warszawa w tym przypadku mamy do zaproponowania dwie opcje: zamiennik najwyższej jakości OLED, aby przy niższej cenie jakość użytkowania nieznacznie odbiegała od oryginału, bądź oryginalny wyświetlacz iPhone X. Krążą plotki rozsiewane przez laików w sieci, że nie ma oryginalnych części do telefonów Apple. Pracując tyle lat w branży wiemy, skąd pozyskiwać oryginalne części, a najprostszą drogą do ich zdobycia na stan jest demontaż z całego telefonu iPhone. Mamy zaufanych dostawców, którzy się tym trudnią, dlatego zawsze mamy je na stanie.

Kiedy należy wymienić wyświetlacz w iPhone?

naprawa serwis apple iphone

Jeśli na ekranie iPhona nic nie widać, a aplikacje działają w tle. Wtedy na 99% jest to wyświetlacz do wymiany. Najlepiej wtedy wyłączyć telefon, jeżeli tylko jest taka możliwość, bo możemy tego nie widzieć, a dotyk może nam szaleć i wciskać sam dowolne cyferki, przez co często klika sam niepoprawny kod i wtedy nawet po wymianie wyświetlacza, iPhone prosi o podłączenie do iTunes. Wtedy pozostaje nam tylko odtworzenie na nim kopii zapasowej danych. Kiedy na ekranie pojawiły się pasy w iPhone– my w środowisku serwisowym nazywamy to “miecze świetlne”, bo najlepiej obrazuje uszkodzenie. Wtedy- jeżeli dotyk działa, można z takiej matrycy dalej korzystać, jednak należy wiedzieć, że w każdej chwili może przestać działać dotyk, lub pasy powiększą się na tyle, że nie będzie można pracować na tym sprzęcie. Jeżeli nie lubisz się nagle rozstawać z telefonem- to lepiej to naprawić zawczasu.

pasy na ekranie linie iPhone zbita szyba

Kiedy telefon upadł, lub został zalany, ekran może się różnie zachowywać. Bywa, że na ekranie iPhona nic nie widać, a aplikacje działają w tle. Wtedy na 99% jest to wyświetlacz do wymiany. Najlepiej wtedy wyłączyć telefon, jeżeli tylko jest taka możliwość, bo możemy tego nie widzieć, a dotyk może nam szaleć i wciskać sam dowolne cyferki, przez co często klika sam niepoprawny kod i wtedy nawet po wymianie wyświetlacza, iPhone prosi o podłączenie do iTunes. Wtedy pozostaje nam tylko odtworzenie na nim kopii zapasowej danych. Kiedy na ekranie pojawiły się pasy w iPhone– my w środowisku serwisowym nazywamy to “miecze świetlne”, bo najlepiej obrazuje uszkodzenie. Wtedy- jeżeli dotyk działa, można z takiej matrycy dalej korzystać, jednak należy wiedzieć, że w każdej chwili może przestać działać dotyk, lub pasy powiększą się na tyle, że nie będzie można pracować na tym sprzęcie. Jeżeli nie lubisz się nagle rozstawać z telefonem- to lepiej to naprawić zawczasu.

Szyba jest cała, ekran wyświetla, nie działa dotyk- co robić?

zbita szyba serwis apple

Wiemy już, że niedziałający ekran, lub pasy na ekranie zbliżają nas do serwisu naprawy. A co zrobić, kiedy iPhone upadł, szyba nie zbiła się, ale nie da się niczego włączyć dotykowo? W tej sytuacji bardzo ważne jest to, który model iPhone mamy w rękach. W modelach od iPhone 5, przez kolejno iPhone 5S, SE, iPhone 6/6S, iPhone 7, iPhone 7 plus do iPhone 8 plus, dotyk jest w module całego ekranu i jeśli przestanie działać, trzeba wymienić cały ekran- wyświetlacz z szybą. Inaczej się to ma w modelach od iPhone X w górę, tj. iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone 11, iPhone 11 PRO, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 PRO, iPhone 12 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. W powyższych modelach istnieje możliwość wymiany samego dotyku, co znaczy, że naprawa będzie tańsza, niż wtedy, gdy trzeba wymienić cały wyświetlacz.

Masz pytania? Zadzwoń do Serwis iPhone Warszawa Phonetube.pl 787-208-601

Ile czasu trwa wymiana wyświetlacza w iPhone?

iphone 12 mini wymiana ekranu

Wymiana całego wyświetlacza na nowy w naszym serwisie telefonów iPhone Warszawa trwa około 30 minut. Mamy na stanie wyświetlacze do wszystkich modeli iPhone. Wiemy, jak ważne jest w tych czasach, aby nie rozstawać się z telefonem. Cały proces przy wprawnych rękach dobrego serwisanta i profesjonalnym sprzęcie naprawczym jest naprawdę kwestią pół godziny czasu.

Jak samemu wymienić wyświetlacz w iPhone?

wymiana wyświetlacza iPhone

W sieci krąży wiele tutoriali, które pokazują, jak wymienić ekran w iPhonie. Nie ma jednak tam informacji o tym, w jakiej temperaturze i w jakim czasie, oraz na jakim sprzęcie powinno się rozgrzać telefon, aby bezpiecznie można było go otworzyć. Brakuje też informacji o tym, które śrubki i jakiej długości są w konkretnych miejscach, oraz wiele innych detali, bez znajomosci których możemy zepsuć wyświetlacz, taśmę od Face ID, a nawet samą płytę główną. Ale próbować można i w razie czego służymy pomocą.

Czy po wymianie wyświetlacza iPhone zostaje wodoodporny?

Tak, ale z pewnym drobnym zastrzeżeniem, mimo zapewnień producenta, żaden telefon nie jest w pełni wodoodporny. Wodoodporność opiera się na gumowej uszczelce. Przez pierwsze 3 miesiące od zakupu uszczelka jest jeszcze w dobrym stanie, po czym z czasem niestety parcieje i normy wodoszczelności już nie obowiązują. Aczkolwiek podczas każdej wymiany wyświetlacza w iPhonie, usuwamy stare uszczelki, a na ich miejsce wkładamy nowe, aby jak najlepiej zabezpieczyć ten markowy sprzęt Apple. Lubimy te urządzenia i traktujemy je z należytą starannością.

Ile jest gwarancji na wymieniony ekran w iPhone?

Jak w każdym serwisie, na wymieniony wyświetlacz w iPhone udzielamy pisemnej gwarancji na okres 3 miesięcy od daty wykonania usługi. Jesteśmy jednak pewni tego, że nasze wyświetlacze od zaufanych i sprawdzonych dostawców posłużą o wiele dłużej, niż przewiduje to okres gwarancji.

Jeżeli jesteście zainteresowani naszą tą, albo inną usługą, zapraszamy do Serwis iPhone Warszawa