Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

Naprawa Face ID serwis iPhone Warszawa

Serwis Apple iPhone Warszawa Phonetube.pl

tel: 787-208-601
mail: serwis@phonetube.pl
ul. Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Naprawa Face ID w iPhone

face id naprawa wymiana iphone apple serwis

Face ID to funkcja, bez której używanie iPhona jest bardzo utrudnione. Odblokowanie telefonu za pomocą twarzy to ogromne ułatwienie, odkąd Apple porzuciło na chwilę pomysł touch ID(wznowiony w SE2020 i SE2022). Face ID zostało wprowadzone najpierw w iPhone X, potem kolejno: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro Max.

Biometria przestaje działać głównie z winy użytkownika. Psuje się zwykle po zalaniu, czasami przez mocne uderzenie, lub też po próbie wymiany wyświetlacza przez amatora.

Tutaj poczytasz więcej o naprawie telefonów Apple iPhone.

Nie działa Face ID w iPhonie- czy da się naprawić

Wykwalifikowany serwisant, który potrafi pracować pod mikroskopem i ma doświadczenie, bez problemu naprawi taśmę od face ID, jeżeli nie jest ona zniszczona doszczętnie. Ważne jest to, że za możliwość odblokowania iPhona za pomocą twarzy jest odpowiedzialna taśma, która jest sparowana z płytą główną. Dlatego ważna jest diagnoza, po której będziemy w stanie ocenić, czy taśma jest do odratowania.

naprawa taśmy face id warszawa serwis apple iphone

Ile kosztuje naprawa Face ID w iPhonie?

naprawa face id iPhone serwis apple

Cena naprawy Face ID w iPhone zależy od miejsca uszkodzenia taśmy, jak też od rodzaju zniszczenia. Ważne jest to, czy taśma jest naderwana, czy skorodowana po zalaniu. Dlatego mamy w naszym serwisie Apple bezpłatną diagnozę, dzięki której dowiesz się, czy funkcja biometrii jest w Twoim przypadku do odratowania. Zadzwoń, zapytaj 787 208 601.

Wykryto problem z kamerą TrueDepth

Identyfikator twarzy został wyłączony. Co to znaczy? Jeśli Face ID przestało działać, prawdopodobnie Twój iPhone wykrył problem z kamerą True Depth. Należy wejść w ustawienia i wybrać „Face ID i kod”. Tam zobaczysz komunikat, który mówi, że face id zostało wyłączone z powodu błędu kamery True Depth. Sprawdźmy, co można w tej sytuacji zrobić.

taśma face id naprawa serwis apple iphone

Problem z kamerą True Depth- co robić?

face id naprawa serwis apple warszawa

Najpierw włącz tryb samolotowy w swoim telefonie Apple. Zaczekaj 30 sekund, a następnie wyłącz tryb samolotowy. Sprawdź, czy problem nadal występuje. Być może to był chwilowy błąd połączenia z serwerem Apple.

Face ID dalej nie działa?

Wejdź w ustawienia i zaktualizuj system do najnowszej wersji iOS. Po wykonaniu tej czynności zrestartuj telefon. Jeśli to nie pomoże, spróbuj ustawić Face ID od nowa, ale w trybie samolotowym. W ustawieniach wyzeruj Face ID. Zresetuj telefon, wpisz swój kod odblokowania i włącz tryb samolotowy. W tym trybie spróbuj ustawić Face ID od nowa. Kiedy już to zrobisz, wyłącz tryb samolotowy i sprawdź, czy Face ID w iPhonie zadziałało.

apple iphone 12 pro naprawa serwis warszawa

Naprawa Face ID Apple iPhone poprzez oprogramowanie

naprawa face id odblokowania twarzą poprzez oprogramowanie

Co jeszcze mogłoby pomóc w naprawie Face ID w iPhonie? Reset wszystkich ustawień telefonu. Zalecamy zrobienie wcześniej backupu danych!

Jak to zrobić? Wejść w ustawienia, potem ogólne i wybrać opcję resetuj wszystkie ustawienia. Potwierdź swój wybór kodem i zaczekaj, aż telefon zresetuje ustawienia i uruchomi się ponownie. Po ponownym uruchomieniu sprawdź, czy problem z kamerą True Depth nadal występuje.

Podsumowanie

Jeżeli pojawił się błąd True Depth i odblokowywanie za pomocą twarzy Face ID przestało działać w Twoim iPhonie Apple, możesz zresetować Face ID w trybie samolotowym, lub spróbować ustawić je na nowo w trybie samolotowym, albo zresetować swoje ustawienia, lub też przywrócić iPhone do ustawień fabrycznych(robiąc wcześniej kopię zapasową danych). Jeżeli to wszystko nie pomoże, zadzwoń do naszego serwisu Phonetube.pl pod: 787 208 601, lub skorzystaj z naszego formularza kontaktowego.

apple iphone serwis warszawa