Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

iPhone naprawa po zalaniu

Serwis iPhone Warszawa – Phonetube.pl

tel: 787-208-601
mail: serwis@phonetube.pl
ul. Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

iPhone kontra woda – jak radzić sobie w przypadku zalania.

Woda i technologia nie są z reguły najlepszym połączeniem, nie licząc oczywiście skuterów wodnych. Skutery wodne są super. Co nie jest super? Zalany iPhone. Moment, kiedy widzimy telefon wpadający do kałuży czy zlewu jest niesamowicie stresujący. Jednak najlepszym rozwiązaniem w takiej chwili jest zachowanie spokoju. Łatwo o tym mówić siedząc spokojnie w fotelu, jednak za chwilę pokażemy Wam co zrobić, aby zminimalizować szkody powstałe w takim przypadku. 

Czy mój iPhone jest wodoszczelny?

Jeśli masz model z ostatnich kilku lat – najprawdopodobniej tak. To oznacza, że Twój iPhone powinien wytrzymać lekkie podtopienie czy rozlanie na niego jakiegoś napoju. 

Smartphony i ogólnie elektronika mogą posiadać certyfikat wodoszczelności, tzw. IP Rating. Taki certyfikat od razu powinien informować użytkownika o tym w jakim stopniu jego urządzenie jest odporne na wodę i jej szkodliwe działanie. Jest wiele wskaźników IP, jednak głównymi, które występują w produktach Apple są IP 67 i IP68.

Oto co oznaczają: 

  • IP67 – może wytrzymać pod wodą do 1 metra przez maksymalnie 30 minut.
  • IP68 – może wytrzymać pod wodą do 2 metrów przez maksymalnie 30 minut.

Jak widać jest to całkiem dużo, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że z reguły nie trzymamy swoich telefonów w wodzie. Oczywiście trzeba brać pod uwagę, że każda elektronika potrafi być zawodna a nam może po prostu doskwierać pech.

Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody?

  1. Przede wszystkim należy wyciągnąć telefon iPhone z wody.
  2. Nie podłączaj go do kabla. Jeśli był podłączony – ostrożnie odłącz.
  3. Nie włączaj urządzenia. To może spowodować przepięcie.
  4. Jeśli iPhone jest w etui – wyciągnij go. Jeśli posiada kartę sim, – też ją wyciągnij. Woda może pozostawać w ciasnych przestrzeniach.
  5. Przy pomocy miękkiej ściereczki lub ręcznika wytrzyj iPhone wszędzie tam, gdzie dasz radę dosięgnąć.
  6. Odwróć telefon ekranem w dół i potrząśnij, aby pozbyć się wody z wszystkich portów. 
  7. Wyłącz iPhone – najpierw przeczytaj poniższy akapit.
  8. Jak najszybciej udaj się do serwis iPhone Phonetube.pl, gdzie zostanie odłączone zasilanie z baterii.

Czy powinno się wyłączać zalanego iPhone?

Mówiąc krótko – tak. To pozwoli uniknąć spięcia przy długotrwałym kontakcie włączonego urządzenia z wodą. Jeśli Twój iPhone jest już wyłączony – pozostaw go tak. Nie sprawdzaj, czy działa. Może się okazać, że tak, jednak ta sytuacja może okazać się po prostu krótkotrwałym szczęściem i w końcu zobaczymy czarny ekran, lub samo logo Apple. Dzieje się tak, ponieważ woda, która jest w telefonie nadal łączy się z prądem, który dostaje od baterii, a to z kolei powoduje elektrokorozję. Najlepiej jak najszybciej zanieść go do dobrego serwisu iPhone Phonetube.pl.

Jeśli Twój zalany iPhone jest włączony, mamy 2 opcje na to, aby go wyłączyć. Po prostu wybudzając go i wyłączając w standardowy sposób, lub pozostawiając w trybie czuwania i licząc na to, że nie dostaniemy żadnego powiadomienia, dopóki nie wyczerpie się bateria. 

Jako specjaliści zalecamy jednak tę pierwszą opcję. Mimo faktu, że może być szkodliwa dla urządzenia, lepiej jest zaryzykować i po prostu wyłączyć urządzenie. Jeśli jednak jest się w 100% pewnym, że nic nie wybudzi naszego zalanego urządzenia i przez 48h pozostanie w trybie czuwania – to będzie najlepsza opcja.

Co robić z zalanym iPhonem?

Są oczywiście domowe sposoby na to, jak radzić sobie z zalanym telefonem, jednak najlepszym rozwiązaniem wciąż jest skonsultowanie się z serwisem iPhone. Tutaj w Phonetube jesteśmy w stanie szybko ocenić, w jakim stanie jest urządzenie oraz jak najlepiej zadbać o Twój iPhone. Oferujemy diagnozę, która pozwoli nam ocenić, czy woda dostała się do środka urządzenia. Jeśli tak, zadbamy o to, aby je oczyścić z resztek płynu i postawić na nogi.

Nasz serwis iPhone naprawia telefony po zalaniu w modelach:

5/5S/5C, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 plus, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, potem kolejno: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro Max. Jeśli tylko pojawi się nowy iPhone, też go naprawimy 🙂

Ile kosztuje naprawa iPhona po zalaniu?

Cena naprawy iPhone po zalaniu zależy od tego, jakie uszkodzenia powstały po kontakcie z wodą i od tego, jak szybko zareagowaliśmy przynosząc go do serwis iPhone. Znacznie łatwiej i taniej jest naprawić sprzęt po zalaniu, który nie był ładowany po zamoczeniu iPhone w wodzie. Nawet jeśli iPhone był krótko mokry, uszkodzenia mogą dziać się w środku przez kilka dni. Elektrokorozja to proces niszczenia płyty głównej w wyniku jej kontaktu z wodą i prądem. Diagnoza i wycena w naszym serwis iPhone polega na tym, że najpierw sprawdzamy, co dokładnie jest do naprawy, jakie części są do wymiany i ile to będzie kosztowało, a następnie przedstawiamy wycenę Klientowi i wtedy Klient decyduje, czy naprawiamy sprzęt, czy nie.

Ile trwa naprawa iPhona po zalaniu?

iphone 13 pro serwis naprawa po zalaniu

Czas trwania naprawy po zalaniu określamy podobnie, jak z wyceną naprawy po zamoczeniu telefonu. Jeżeli uszkodzenia nie są duże i wystarczy sam proces czyszczenia sprzętu, robimy to w naszym serwis Apple od ręki. Jeżeli jednak płyta główna dostała korozji bardzo mocno, trzeba nad nią popracować dłużej. Odbudowywanie ścieżek podczas naprawy płyty głównej to żmudny proces wymagający niezwykłej precyzji serwisanta pracującego pod mikroskopem.

Podsumowując- musimy otworzyć telefon żeby określić stopień zniszczeń i czas naprawy.

Odzyskanie danych z telefonu po zalaniu

Często pytacie nas, czy po naprawie telefonu stracę dane?

Otóż nie. Tylko w ekstremalnych przypadkach telefon po zalaniu nie ma swoich danych. W prawie stu procentach telefon po naprawie w naszym serwisie działa tak samo, jak wcześniej i ma swoje dane zachowane.

Więcej o iPhonach na Apple.com

Zapraszamy do naszego Serwis iPhone Warszawa Phonetube.pl.