Phonetube.pl logo
DOOR 2 DOOR

iPhone Naprawa gniazda ładowania

Serwis iPhone Warszawa – Phonetube.pl

787-208-601
serwis@phonetube.pl
ul. Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Zepsute gniazdo ładowania w iPhone- objawy

wymiana gniazda ładowania iphone serwis apple warszawa
 • Kabel ciężko wchodzi do gniazda ładowania
 • iPhone nie ładuje się po podłączeniu
 • Nie działa ładowanie w iPhone
 • iPhone nie łączy się z komputerem
 • iPhone nie przesyła danych do macbooka
 • iPhone pokazuje tyle samo procent pomimo podłączenia do ładowarki
 • iPhone nie włącza się
 • Kabel nie do końca da się włożyć

Co robić kiedy telefon nie ładuje się?

Przede wszystkim, nie gmerać kablem w gnieździe ładowania, bo można je uszkodzić. Należy też sprawdzić, czy gniazdo nie zostało zalane cieczą. Jeśli tak mogło się stać, nie należy nawet próbować go podłączać do prądu, bo może to prowadzić do zwarcia.

naprawa układu zasilania iphone serwis

Nie działa układ zasilania w iPhone?

serwis naprawa gniazda ładowania warszawa

Kiedy podłączam kabel, iPhone nie ładuje się. To może się zdarzyć, kiedy gniazdo ładowania jest uszkodzone. Co powoduje taką usterkę ładowania w iPhonach? Jest kilka przyczyn, które poniżej omówimy. Port lighting jest częścią, która odpowiada nie tylko za ładowanie, ale w różnych modelach także za zasięg i mikrofon dolny. W starszych modelach jego częścią jest również gniazdo Jack- od połączenia słuchawek.

Telefon jest w tych czasach niezbędnym narzędziem komunikacji. Korzystamy z niego w wielu aspektach naszego życia. Potrzebujemy go do rozmów, przesyłania zdjęć, płacenia w sklepie poprzez Applepay w aplikacji Wallet, zamawiania taksówki, czy nawet jedzenia. Dlatego kiedy zepsuje się nam gniazdo ładowania w iPhone, nie możemy go naładować i z niego korzystać. Nowsze modele iPhonów można ładować indukcyjnie, ale nie jest to jeszcze na tyle popularne, aby każdy taką ładowarkę posiadał, jak również ładowanie indukcyjne jest dużo wolniejsze od tradycyjnego.

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, przed otwarciem zafoliowanego pudełka, jaki będzie port ładowania i jakiego kabla trzeba będzie używać do nowego sprzętu, to nie jesteście jedynymi, którzy myśleli w ten sposób. Istnieje bowiem mnóstwo różnych rodzajów gniazd ładowania i kabli, ale my dzisiaj skupimy się głównie na rodzajach zasilania w sprzętach marki Apple.

nie dziala ladowanie iphone apple warszawa

Wymiana gniazda zasilania iPhone

ładowanie serwis naprawa iphone warszawa

Kiedy iPhone nie ładuje się, może to być wina zepsutego portu ładowania, ale warto też sprawdzić, czy może kabel nie jest w jakiś sposób zepsuty. Ważne, żeby używać dobrych, sprawdzonych, najlepiej oryginalnych kabli lighting, bądź zamienników z certyfikatem MFI(made for iPhone). Mamy w ofercie jedne i drugie. Kiedy kabel jest chociaż trochę uszkodzony, może powodować zwarcie i nie powinno się go używać, a wymienić na nowy. Warto też sprawdzić, czy do gniazda ładowania nie dostał się brud. Wtedy możecie spróbować bardzo delikatnie, czymś drewnianym spróbować je wyczyścić. Należy jednak pamiętać o tym, aby robić to wyjątkowo precyzyjnie, ponieważ można uszkodzić bardzo delikatne piny, które są w porcie. Najlepiej powierzyć zadanie wymiany lub czyszczenia gniazda ładowania do serwis iPhone Phonetube.pl.

W dzisiejszych czasach są dostępne już aż trzy rodzaje gniazd ładowania w urządzeniach Apple. Pierwszym z nich był 30-pinowy i począwszy od iPhona, iPhone 2, iPhone 3, iPhone 3GS, przez iPhone 4, iPhone 4s, skończywszy na iPadach od iPada 1, przez iPada 2, aż do iPad 3, ten port ładowania służył aż do września 2012, w którym to przedstawiono światu nowe urządzenia marki Apple z wyjątkowym- bo tylko dla Apple, portem ładowania lighting. 

serwis naprawa gniazda ladowania iphone apple
iphone 12 naprawa ladowania

Port ładowania lighting jest o 80% mniejszy od poprzednika, ponieważ jest 8-pinowy. Jest również dwustronny- możemy go włożyć z obu jego stron do gniazda. Ta zmiana na początku nie podobała się użytkownikom, ponieważ ci przyzwyczajeni do kupowania kabli 30-pinowych byli mocno w nie zaopatrzeni i nie chcieli kupować kolejnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, firma Apple wprowadziła przejściówki pozwalające na ładowanie portu lighting starszymi kablami 30-pin. Aktualnie złącze to jest w: iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6 plus, iPhone 6S, iPhone 6S plus, iPhone 8, iPhone 8 plus, iPhone SE, iPhone SE 2020, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. S≥ą one również w iPadach: iPad 4, iPad Mini, iPad 5, iPad Mini2, iPad 6, iPad 7, iPad Mini 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro, iPad 12,9’’, iPad 2018, iPad 2020.

Naprawa portu ładowania serwis iPhone

Zmienił się rodzaj portu ładowania, oraz kabli ładujących, natomiast same ładowarki pozostały jednoamperowe. Jest to bez wątpienia udogodnienie, aczkolwiek podczas premiery iPhone 12, nastąpiły drobne zmiany. Od października 2020 Apple zdecydowało nie wypuszczać iPhonów z ładowarkami tłumacząc to troską o środowisko. W zestawie nie otrzymamy też słuchawek Earpods, co w poprzednich modelach było standardem. W pudełku znajdziemy wyłącznie telefon iPhone 12, plus kabel USB C na lighting. 

naprawa wymiana gniazda ładowania iPhone

Co robić, kiedy iPhone nie ładuje się?

naprawa zlacza ladowania serwis apple

Kiedy telefon nie ładuje się, możliwe, że konieczna jest naprawa, lub wymiana gniazda ładowania. Jeżeli telefon nie widzi kabla po włożeniu, mógł zostać uszkodzony port. Dzieje się tak zwykle w wyniku nieprawidłowego używania sprzętu, lub z powodu zużycia się gniazda. Częstym powodem usterek tego typu są zalania i upadki, ale też winny może być niewłaściwy, lub zepsuty kabel. Jeżeli kabel robi zwarcie, może to wpłynąć negatywnie nie tylko na sam port ładowania, ale również na układ zasilania(U2 lub tristar), oraz na baterię zamontowaną w urządzeniu. Dlatego ważne jest, aby nie używać kabli, w których jest widoczne jakiekolwiek uszkodzenie. Jeżeli kabel nie chce ładować iPhone, lub kabel nie wchodzi do iPhona, sprawdź, czy złącze ładowania jest czyste. UWAGA! Nie wolno go czyścić niczym metalowym. Delikatne, ośmiopinowe złącze bardzo łatwo jest uszkodzić. Najlepiej nie ryzykować jego uszkodzenia i przynieść telefon do profesjonalnego serwisu Phonetube.pl Warszawa.

Ile kosztuje naprawa ładowania iPhone?

W zależności od modelu iPhone, jak również rodzaju uszkodzenia. Ponieważ są przypadki, w których wystarczy gniazdo naprawić, a w innych trzeba je wymieniać. W modelach iPhone 6 i 6S gniazdo jest łatwiej dostępne do wymiany, niż w modelu iPhone 7/ iPhone 8 i wyżej, w których to trzeba rozebrać telefon na części pierwsze włącznie z podniesieniem płyty głównej. Dlatego można zadzwonić pod nr. 787 208 601 i opisać jak zachowuje się telefon. Wtedy nasi serwisanci wycenią naprawę. Najlepiej jednak przynieść telefon na bezpłatną diagnozę. Wtedy będziemy mogli dokładnie sprawdzić, co dolega telefonowi i rzetelnie wycenić naprawę portu ładowania iPhone.

wymiana złącza ładowania iphone x
serwis apple naprawa ladowania

Wymiana portu ładowania w iPhone dobry serwis Apple Phonetube.pl wycenia średnio w zależności od modelu między 100, a 450zł. Jest to cena umowna, ponieważ ceny części od dostawców zmieniają się w zależności od tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Po dokładną wycenę zapraszamy do kontaktu telefonicznego- Zadzwoń, zapytaj 787 208 601, lub do naszego formularza kontaktowego. Wymiana złącza kosztuje 150zł + koszt części(montujemy wyłącznie oryginalne porty ładowania pochodzące z demontażu nowych telefonów). Na rynku jest dostępnych wiele tańszych zamienników, ale należy wiedzieć, że port ładowania w iPhone nie odpowiada wyłącznie za ładowanie telefonu, ale jest na nim również(w zależności od modelu): mikrofon dolny, antena wifi, transfer danych. To wszystko musi działać, a tanie zamienniki zwykle zawodzą, dlatego ich nie stosujemy.

Jak wyczyścić gniazdo ładowania w iPhone

Zdarza się, że gniazdo ładowania iPhone jest zabrudzone i wtedy nie działa, albo działa tylko pod odpowiednio ułożonym kątem. Wtedy można spróbować wyczyścić port. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wolno tego robić metalowym narzędziem, bo może to uszkodzić sam port, jak i zrobić zwarcie na płycie głównej. Najlepiej spróbować delikatnie szczoteczką, a gdy to nie przyniesie skutku, udać się do serwisu iPhone Warszawa Phonetube.pl. Najlepiej nie nosić telefonu w kieszeni spodni, ponieważ paproszki i części materiału potrafią dostać się do złącza i po trochu zapychać je. Oczywiście należy unikać kontaktu z wodą. Pomimo obiecywanej przez producentów wodoszczelności, tak naprawdę lepiej dmuchać na zimne. Ważne jest również to, aby używać dedykowanych, najlepiej oryginalnych kabli do iPhone. Zdecydowanie nie wolno używać uszkodzonych kabli, ponieważ mogę one uszkodzić nie tylko port ładowania, ale również układ zasilania na płycie głównej. 

iphone 13 pro serwis apple naprawa

Akcesorium nie jest obsługiwane- co to znaczy?

Najczęściej wina leży po stronie kabla- jeżeli jest zamiennikiem słabej jakości, ale taki komunikat w iPhone może świadczyć również o zabrudzeniu, lub uszkodzeniu portu ładowania, bądź też akcesorium nie jest certyfikowane przez firmę Apple- nie ma certyfikatu MFI- Made for iPhone. W takiej sytuacji trzeba spróbować użyć innego kabla, a jeżeli błąd będzie dalej ten sam, zapraszamy do naszego serwisu iPhone.

iPhone nie ładuje się, to wina gniazda, czy baterii?

iPhone 6s wymiana gniazda ładowania warszawa

Może być to wina zarówno portu ładowania, zużytej baterii, jak i układu zasilania na płycie głównej- to jest do określenia podczas bezpłatnej u nas diagnozy sprzętu. Jeżeli podłączam kabel i nie ładuje, trzeba sprawdzić amperomierzem, jaki pobiera prąd. Trzeba też sprawdzić, czy brak ładowania w iPhone to nie wina baterii, lub wspomnianego wcześniej układu zasilania na płycie głównej. 

Czy Apple planuje wprowadzić iPhony bez gniazd ładowania?

Pojawiły się takie plotki przed premierą iPhona 13, aczkolwiek dziś już wiemy, że mają one jeszcze tradycyjne ładowanie, jak i oczywiście indukcję, tak jak w przypadku modeli od iPhone 8 i wyżej. Co przyniesie następny model iPhone 14? Tego jeszcze nie wiemy, ale spekulacji- jak przed każdą premierą jest mnóstwo i budzą one ogromne emocje wśród fanów tej ekskluzywnej marki. Być może technologia ładowania indukcyjnego do czasu premiery nowych modeli pójdzie szybciej do przodu i będzie dostępna szerzej, niż obecnie. Aktualnie jednak nawet podczas podróży często potrzebujemy skorzystać z dodatkowej energii dla naszego iPhone, a jeszcze nie wszystkie samochody posiadają taką funkcję i pewnie byłoby to utrudnieniem, zamiast zapewnić wygodę użytkowania.

Tutaj więcej newsów na ten temat: Mgsm.pl

Ile trwa wymiana gniazda ładowania w iPhone

serwis naprawa gniazda ładowania iphone warszawa

Wymiana portu ładowania w iPhone trwa około 60 minut. Dzieje się tak w przypadku, gdy jest on wymieniany przez naszego wprawionego fachowca w tej dziedzinie. Wiemy, jak ważny jest kontakt ze światem, Facebook i Instagram, dlatego nie rozstajecie się na długo z telefonem podczas naprawy ładowania w naszym serwisie iPhone. Po wymianie gniazda ładowania w serwisie Apple Phonetube.pl otrzymujesz od nas pisemną gwarancję na usługę, jak i samo gniazdo ładowania do iPhona. Naprawa gniazda ładowania w serwisie iPhone Phonetube.pl trwa od 30 minut, do około godziny w zależności od modelu. Tak jak wspominaliśmy, każdy model ma inny dock i inny jest dostęp do samej części, stąd różnica w czasie trwania wymiany portu ładowania iPhone.

Jak wymienić gniazdo ładowania w iPhonie?

naprawa portu ładowania iphone warszawa

Naprawa gniazda ładowania w iPhone wymaga specjalistycznych narzędzi, rąk wprawnego serwisanta, a przede wszystkim wiedzy na temat iPhonów. O rozmieszczeniu i rodzajach śrubek, ponieważ każda z nich ma swoją długość i miejsce i wkręcenie ich nieprawidłowo może trwale uszkodzić płytę główną. Ważna jest również kolejność odłączania i podłączania taśm, umieszczenie nowego portu w odpowiednim miejscu do co milimetra- inaczej nie uda się go prawidłowo podłączyć do płyty głównej. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrobić to w profesjonalnym serwisie iPhone Warszawa Phonetube.pl

Ładowanie indukcyjne iPhone

Ładowanie bezprzewodowe iPhone, to możliwość ładowania urządzenia poprzez przesył mocy z ładowarki do sprzętu bez użycia kabla. Musimy jednak zakupić odpowiednią ładowarkę, na której i tak musi nasz telefon „spocząć”, aż się naładuje, więc nie jest to do końca bezdotykowe ładowanie, ale zawsze to coś innego, niż dotychczas nam znane, zwykłe ładowanie kablem lighting. Apple wyposażyło w ładowanie indukcyjne do tej pory tylko modele wypuszczone na rynek wydane po 2017 roku, a konkretnie:

 • iPhone 8
 • iPhone 8 plus
 • iPhone X
 • iPhone XR
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone 11/ iPhone 11 Pro/ iPhone 11 Pro max
 • iPhone SE 2020
 • iPhone 12/ iPhone 12 Pro/ iPhone 12 Pro Max/ iPhone 12 Mini
 • iPhone 13/ iPhone 13 Pro/ iPhone 13 Pro Max/ iPhone 13 Mini

Nie byłoby to możliwe, gdyby Apple nie wprowadziło szklanych tylnych obudów do telefonów iPhone. Standardowo Apple stosuje technologię ładowania indukcyjnego QI, podobnie jak w przypadku większości telefonów na systemie Android. Oznacza to, że zarówno w telefonie, jak i w podkładce ładującej, znajdują się cewki indukcyjne. Kiedy te cewki się odpowiednio do siebie zbliżą, nastąpi przekazywanie energii. Aktualnie jest to moc między 5 a 15 watów. Apple wyprodukowało własną ładowarkę indukcyjną Magsafe.

Czy gniazdo zasilania w iPhone da się naprawić?

naprawa portu ładowania iphone

Kiedy iPhone nie ładuje się, może to być wina zepsutego portu. Uszkodzone gniazdo ładowania w iPhone da się naprawić, lub wymienić. Nasz dobry serwis Apple oferuje możliwość wymiany gniazda ładowania w iPhonach: 5/5S/5C, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6 plus, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, potem kolejno: iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro Max. Jeśli tylko pojawi się nowy iPhone, też go naprawimy 🙂

Więcej na Apple.com

Zapraszamy do naszego Serwis Apple iPhone Warszawa Phonetube.pl.

Gdzie w Warszawie wymienić gniazdo ładowania iPhone?

Zapraszamy na bezpłatną diagnozę uszkodzonego sprzętu do całodobowy serwis iPhone Warszawa Phonetube.pl