Phonetube.pl logo
Siedziba w Warszawie
Naprawy door 2 door

Serwis iphone WarszawaPhonetube.pl

tel: 787-208-601
mail: serwis@phonetube.pl
ul. Młodzieńcza 32
03-655 Warszawa

Jaki był pierwszy iPhone? Kiedy pojawił się pierwszy iPhone? Pełną historię postaramy się przedstawić w tym artykule. Omówimy ewolucję modeli iPhona na przestrzeni lat oraz godne uwagi zmiany wprowadzane przy każdym wydaniu, które jest z roku na rok, staje się coraz większym wydarzeniem.

iPhone

Data premiery: 29 czerwiec 2007

iphone 1 generacji
iphone specyfikacja

Maksymalna pojemność to 16 GB. Tyle właśnie mieścił pierwszy iPhone. Aktualnie ciężko uwierzyć w to, że tylko 16 GB musiało starczyć na wszystkie zdjęcia i inne dane. To nawet nie była pojemność do wykorzystania w pełni. Dodatkowo, wtedy jeszcze nie było App Store, ale był już dostęp do internetu i można było wszystko przeglądać na jednym ekranie- a nie jak w tamtych czasach inne telefony, które miały slidery(wysuwane). Miały też tylko 128 MB pamięci. Kamera miała tylko 2.0 megapikseli, ale najważniejsze jest to, że była! 🙂

iPhone 3G

Data Premiery: 11 Lipca 2008

iphone 3g serwis warszawa
iphone 3g specyfikacja

Jeżeli chodzi o wnętrze i specyfikację, to iPhone 3G nie różnił się zbytnio od pierwszego prototypowego iPhone-a. Główną różnicą był jednak fantastyczny na tamte czasy App Store. Nazwa 3G w iPhone-ie została nadana dzięki łączności jaką oferowało urządzenie. Oznaczało to dostęp do internetu bez konieczności szukania zasięgu po całym pokoju. Samo urządzenie jak na tamte czasy posiadło zawrotne 8/16GB pamięci oraz 128MB RAM, dzięki czemu korzystanie z urządzenia było istną przyjemnością.

iPhone 3GS

Data premiery: 19 Czerwca 2009

iphone 3gs naprawa serwis Warszawa
iphone 3gs specyfikacja

Nowa i ulepszona wersja iPhone 3G. Litera S oznaczała kilka istotnych zmian w stosunku do poprzedniego modelu. W pierwszej kolejności zwiększono pamięć urządzenia, a dokładnie podwojono ją do 32GB. Zwiększona pamięć miała zachęcać do robienia większej ilości zdjęć, dzięki aparatowi 3 MegaPixela, oraz możliwości nagrywania Video z możliwością wysłania ich rozmówcy.

iPhone 4

Data premiery: 24 Lipiec 2010

iphone 4 serwis warszawa naprawa
iphone 4 specyfikacja

Apple postanowiło dodać kamerę która umieszczona była z przodu, tak rozpoczęła się moda na wykonywanie zdjęć typu “Selfie”, jednak sama kamera nie była jedyną zmianą, która była kolejnym ogromnym krokiem w tych czasach. Ekran Retina o niespotykanej jak dotąd jasności oraz palecie kolorów to była absolutna nowość. Wspomnieć należy również o pojemności, która po raz kolejny została podwojona na rzecz funkcjonalności i szybkości pracy iPhona(512 MB pamięci RAM).

iPhone 4s

Data premiery: 14 Październik 2011

serwis iphone warszawa iphone 4
iphone 4s specyfikacja

Iphone 4S to jeden z modeli Apple który zrewolucjonizował użytkowanie telefonu. W jaki sposób? Zacznijmy od zwiększenia jakości kamery która wynosiła już 8 MegaPixeli, zwiększenie pojemności urządzenia do 64GB, dodanie możliwości nagrywania w oszałamiającej rozdzielczości 1080p, ach i jakbym mógł zapomnieć o najwspanialszej asystentce Siri, która zaczęła nam odpowiadać na każde zadane przez nas pytanie.

iPhone 5

Data premiery: 21 Września 2012

iphone 5 serwis naprawa warszawa
iphone 5 specyfikacja

Kolejna Apple-owska rewolucja, jeżeli myślicie że 3G było super to lepiej usiądźcie bo ten model iPhone-a posiadał już łączność i transmisję danych z prędkością LTE,dodatkowo zadbano o większy ekran którego przekątna z 3,5 cala zwiększyła się do 4 cali. Po raz kolejny Apple pokazało innowacyjność wprowadzając złącze Lightning która na długi czas zostanie z nami.

iPhone 5s i iPhone 5c

Data premiery: 20 Września 2013

iphone 5s serwis naprawa warszawa
iphone 5s specyfikacja
iphone 5c serwis naprawa warszawa
iphone 5c specyfikacja

Pierwszy iPhone(5c), który dawał możliwość wyróżnienia się, kolorowe plastikowe plecy były dostępne w czterech wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obydwa modele iPhone-ów były pierwszymi, które dostały funkcję Touch ID(przycisk linii papilarnych), nagrywania w zwolnionym tempie(Slow-motion video), Procesor M7(Motion co-processor), oraz podwójny flash dla jeszcze lepszych zdjęć.

iPhone 6 i 6 Plus

Data premiery: 19 Września 2014

serwis iphone 6 iphone 6 plus serwis naprawa warszawa
iphone 6 i 6 plus

Sprzedano 10 milionów sztuk w pierwszym tygodniu, a to wszystko z powodu większych ekranów niż poprzednie modele. Przekątna ekranu w modelu iPhone 6 wynosiła 4,7 cala, a jego starszy brat iPhone 6 Plus przekątną 5,5 cala. Takie ekrany w tamtym czasie robiły ogromne wrażenie, tym bardziej że były ulepszone do wersji HD (Retina HD display). Po raz kolejny postanowiono dać więcej miejsca użytkownikom, dzięki czemu wersja z 128 GB pamięci była już na wyciągnięcie ręki.

iPhone 6s & 6s Plus

Data premiery: 19 Września 2015

iphone 6s i 6s plus specyfikacja

Niby ten sam wygląd, lecz diabeł tkwi w szczegółach, a tych jest wiele. Aparat przeszedł modernizację i aktualnie posiada już 12 MegaPixeli, pamięć po raz kolejny została zwiększona do 2 GB. Problemy z “wyginaniem się” poprzedniego iPhone-a zostały naprawione poprzez zmianę mieszanki aluminium, dzięki czemu takie problemy nie pojawiły się ponownie. Wspomnieć należy także o ulepszeniu ekranu, dzięki czemu ekran rozróżniał siłę nacisku (3D Touch).

iPhone SE

Data premiery: 31 Marca 2016

iphone SE serwis warszawa naprawa

Jeżeli myśleliście, że zapomniałem o mniejszej wersji iPhone 6s to się mylicie. iPhone SE był wersją dla tych osób, które preferowały rozmiar poprzedniego modelu(iPhone 5/5s/5C), lecz stawiały na niezawodność wersji iPhone 6s. Oczywiście pewne rzeczy musiały być “zmienione”, a były nimi brak 3D Touch oraz powrót do mniejszego ekranu, lecz nie zmieniało to faktu, że urządzenie do dnia dzisiejszego jest zachwalane, nawet doczekało się następcy, lecz o tym będzie można przeczytać w rozdziale o iPhone SE(second generation).

iPhone 7 & iPhone 7 Plus

Data premiery: 16 Wrzesień 2016

iphone 7 i 7 plus serwis naprawa warszawa
iphone 7 specyfikacja

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany, ale czy na dobre ? Jednego firmie Apple nie można zarzucić i jest to innowacyjność oraz odwaga przy wprowadzaniu zmian, a te pojawiły się właśnie w modelu iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Zacznijmy najpierw od wielkości pamięci, która występować będzie od teraz w minimalnej wersji 32 GB. Dodatkowo nie uświadczymy portu słuchawkowego, który po prostu zniknął. W zamian za brak portu Apple przedstawia na tej samej konferencji AirPods (słuchawki bezprzewodowe), oraz przejściówkę z portu Lightning na Jack słuchawkowy. To jednak nie koniec zmian, użytkownicy iPhone 7 Plus mogli cieszyć się nowym trybem Depth of Field, a to wszystko za sprawą dwóch aparatów.

iPhone 8 & iPhone 8 Plus

Data premiery: 22 Września 2017

iphone 8 i 8 plus serwis naprawa warszawa

Kolejny model, który wprowadził coś nowego do rodziny iPhone-ów. A było to ładowanie bezprzewodowe oraz szklane plecy, które nadawały ekskluzywności temu modelowi. Aparat także został poprawiony software-owo, od teraz każde zdjęcie można było modyfikować i edytować dzięki rewelacyjnemu filtrowaniu zdjęć, dodajmy jeszcze wyświetlacz z opcją true-tone, który redukował niebieskie światło i mamy przed sobą model, który dla “fotografów” otwierał całkowicie nowe możliwości w cyfrowym świecie.

iPhone X

Data premiery: 3 Listopad 2017

iphone X serwis naprawa warszawa
iphone X specyfikacja

Model iPhone X zaskoczył wszystkich dość mocną zmianą konstrukcyjną na rzecz wielkości ekranu. Fizyczny przycisk “Home” został usunięty i to na dobre. Kto by pomyślał, że iPhone-a można obsługiwać intuicyjnie bez przycisku “home”. Co ciekawe już po 10-15 minutach użytkowania tego modelu można było się powoli zastanawiać nad tym, czy wcześniej w ogóle był potrzebny. Kolejny dodatek, a dokładnie modyfikacja, która usprawniła nasze zdjęcia Self-ie to tryb portretowy dla przedniej kamery, a my zakochaliśmy się w niej od pierwszego zdjęcia.

iPhone XS & iPhone XS Max

Data premiery: 21 Września 2018

iphone XS i XS Max

Czy poza wyglądem można poprawić coś jeszcze, czy Apple potrafi ponownie zaskoczyć swoimi pomysłami? Okazuje się że tak. Wyświetlacz, który w tym modelu występował pod postacią Super Retina HD, dawał jeszcze więcej przyjemności z oglądania filmów czy sprawdzania zdjęć. Grzechem byłoby nie wspomnieć o procesorze A12 który znacząco poprawił responsywność telefonu, oraz zmniejszył znacząco rozładowywanie się baterii.

iPhone XR

Data premiery: 26 Października 2018

iphone XR serwis naprawa Warszawa
iphone xr

Kiedy w sklepach Apple królowały modele iPhone X oraz iPhone XS Max, Apple postanowił wypuścić model, który ponownie miał zaskakiwać kolorystyką, a dodatkowo być w przystępniejszej cenie. Mimo że iPhone XR był minimalnie mniejszy od iPhone X to nie odbiegał on od swojego większego brata zbyt mocno, dzięki czemu stał się ikoną “tańszej wersji” swoich poprzedników.

iPhone 11

Data premiery: 20 Września 2019

iphone 11 serwis warszaw naprawa
iphone 11

Zastanawiam się, od czego by zacząć, bo tyle wspaniałej technologii zostało dodane do modelu iPhone 11. Może zacznijmy od czegoś małego- Procesor A13 Bionic, który na swoim pokładzie oferował 6 rdzeni, a te były podzielone na 2 rdzenie, które zapewniały wydajność oraz 4 rdzenie, które były oznaczone jako energooszczędne. Dwa aparaty po 12 MegaPixela każdy, tryb portretowy z zaawansowanym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości, zaawansowana redukcja efektu czerwonych oczu. Oj, można by było wymieniać jeszcze długo. Tak samo, jak długo można było się przyglądać zdjęciom panoramicznym, wykonanych w 63 MegaPixelach.

iPhone 11 Pro

Data premiery: 20 Września 2019

iphone 11 serwis naprawa warszawa
iphone 11 pro

Podrasowana wersja iPhone-a 11 nie tylko z powodu ekranu(Super Retina XDR), ale także z powodu dodatkowej kamery, która potrafiła zwykłe zdjęcie zamienić w cyfrowe arcydzieło. Kolorystyka była bardziej stonowana, lecz nic nie stało na przeszkodzie, aby do iPhona 11 Pro dokupić krzykliwe etui.

iPhone 11 Pro Max

Data premiery: 20 Września 2019

iphone 11 pro max naprawa serwis warszawa
iphone 11 pro max

Największy, a zarazem najdroższy model z 2019 roku, iPhone 11 Pro Max charakteryzował się wysoką ceną, lecz mimo to dostawaliśmy istne technologiczne monstrum. Ogromny ekran LCD o przekątnej 6,5 cala w technologii Super Retina XDR sprawiał, że żaden szczegół nie uciekł naszej uwadze. A wszystkie techniczne dodatki, były jak u jego mniejszego brata- iPhone 11 Pro.

iPhone SE (drugiej generacji)

Data premiery: 24 Kwietnia 2020

iphone se drugiej generacji naprawa warszaw serwis
iphone SE drugiej generacji

Mówiłem, że do modelu SE jeszcze wrócimy i wróciliśmy z ogromnym rozmachem. Apple potrafi być sentymentalny i słuchać swoich użytkowników, dlatego w iPhone-ie SE(drugiej generacji) postanowiono przywrócić przycisk Home, oraz wrócić do lubianych 4,7 cali(wyświetlacz Retina HD). Cena za ten model była na tyle niska, że sprzedano w pierwszych tygodniach około 6 milionów sztuk i było to sentymentalne zwycięstwo Apple.

iPhone 12 mini

Data premiery: 30 Listopada 2020

ihpone 12 mini serwis warszawa naprawa
iphone 12 mini

Model iPhone 12 Mini to zaskakująco mały, ale wciąż potężny członek rodziny Apple. Posiada na pokładzie procesor A14 Bionic oraz przekątną ekranu 5,4 cala w technologii Super Retina XDR OLED. Sprawia to, że kwalifikuje się on do najmniejszych i najszybszych urządzeń Apple. Jedyna zauważalna różnica(nie patrząc na wielkość i wagę), to bateria, która trzyma około dwóch godzin krócej niż iPhone 12.

iPhone 12

Data premiery: 23 Października 2020

iphone 12 serwis warszawa naprawa
iphone 12

6,1-calowy iPhone 12 ma dokładnie te same funkcje, specyfikacje aparatu i możliwości przetwarzania, co 12 mini. Z wyjątkiem tego, że szacuje się, że ma 17-godzinne odtwarzanie wideo w porównaniu do 15 godzin iPhone’a 12 mini. Ten model średniej klasy zawiera również podwójny obiektyw aparatu, który jest wystarczająco dobry dla codziennych użytkowników. 

iPhone 12 Pro

Data premiery: 23 Października 2020

iphone 12 pro naprawa serwis warszawa

Po raz kolejny Apple postanowiło pokazać swój technologiczny geniusz, do wszystkich opcji które mieliśmy w iPhone 12 dodajmy jeszcze skanowanie w technologii LiDAR, ulepszony tryb nocny, zakres zoomu oraz najszybszą przesłonę, jaką kiedykolwiek zastosowano w iPhone-ach. Bardziej zaawansowani “fotografowie” na pewno ucieszą się z możliwości wykonania zdjęć w formacie RAW, co daje możliwość ich dokładnej obróbki w najmniejszym detalu. Na koniec wypadałoby wspomnieć o nagrywaniu filmów w systemie Dolby Vision, dzięki czemu nagrywanie w 60-ciu klatkach na sekundę jest jak najbardziej realne, wręcz wymagane.

iPhone 12 Pro Max

Data premiery: 13 Listopada 2020

iphone 12 pro max naprawa warszawa serwis
iphone 12 pro max

Model iPhone 12 Pro Max wyróżnia gigantyczny ekran oraz 5-cio krotny zoom. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich którzy oczekują od telefonu czegoś więcej, niż tylko odbierania i wykonywania połączenia telefonicznego.

iPhone 13

Data premiery: 24 Września 2021

iphone 13 serwis warszawa naprawa
iphone 13

Po raz kolejny Apple zachował same pozytywne rzeczy konstrukcyjne w modelu iPhone 13, jak również dodali wiele nowych funkcji. Takimi rzeczami dla przykładu może być wcięcie w ekranie(notch) które jest mniejsze o 20%, co dało możliwość zamontowania nowego układu aparatu. Kolejna generacja procesora(Chip) A15, została ulepszona w stosunku do poprzedniej generacji iPhone-ów. Kolejne zmiany nastąpiły w aparacie, który dostał tryb kinowy oraz Styles Photographic, oraz w kolorach, które urzekną nawet najbardziej wybrednego użytkownika.

iPhone 13 mini

Data premiery: 24 Września 2021

iphone 13 serwis naprawa warszawa
iphone 13 mini

Kolejne maleństwo które skrywa ogromny potencjał. W porównaniu do poprzedniego modelu, jego bateria pozwala teraz na dłuższą pracę, ponad półtorej godziny. Pamięć telefonu też jest ogromna, bo 512 GB(największa w klasie Mini). Szklany tył nadaje tylko cudownej estetyki iPhone-owi. Przekątna ekranu 5,4 cali całkowicie wystarcza na codzienne rzeczy, które będziemy wykonywać na telefonie. Małe, poręczne, w przystępnej cenie i z ogromną mocą obliczeniową.

iPhone 13 Pro

Data premiery: 24 Września 2021

iphone 13 pro serwis naprawa warszawa
iphone 13 pro

Ekran 6,1 z Super Retina XDR to już standard, od którego ciężko się odzwyczaić. Lecz czy może być lepiej? Tutaj pojawia się technologia ProMotion, dzięki czemu naszym oczom ukazuje się 120Hz, ale to nie koniec, a raczej początek tego, co jeszcze się pojawiło w tym modelu. Standardowo w wersji pro dochodzi dodatkowy obiektyw, a pamięć urządzenia w największej wersji to aż 1T.

iPhone 13 Pro Max

Data premiery: 24 Września 2021

iphone 13 pro max serwis warszawa naprawa
iphone 13 pro max

Oparty na chipie Apple A15 Bionic iPhone 13 Pro Max posiada to, co jego mniejsi bracia. A rzeczami, które go wyróżniają jest OLEDowy ekran o przekątnej 6,7 cala z odświeżaniem 120Hz, oraz bateria, która jak deklaruje Apple może odtwarzać filmy nawet do 28 godzin non-stop, dodatkowo iPhone 13 Pro Max dostał dodatkowy dedykowany procesor graficzny(a w sumie ma ich aż pięć!). Występuje w 4 wersjach pojemności: 128, 256, 512, 1000GB.

Jeśli jesteś ciekaw dalszych losów zapraszamy do zapoznania się z ofertą Appla na www.apple.com.
W naszym serwis iPhone Warszawa, naprawiamy wszystkie modele od pierwszego do najnowszego iPhone 14 Pro Maxa. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 787 208 601 lub napisz do nas maila na adres: serwis@phonetube.pl.